Polskie Radio Dzieciom

Ostatni moment na wysłanie pracy konkursowej. Polskie Radio Dzieciom zaprasza!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2023 08:00
Jeszcze tylko do piątku (26.05) redakcja Polskiego Radia Dzieciom czeka na prace plastyczne w konkursie "Fredro w obrazku". Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, a zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wierszem lub bajką Aleksandra Fredry. Pracę należy wysłać do redakcji Polskiego Radia Dzieciom pocztą tradycyjną. Na dzieła dzieci czekamy do 26 maja. Ogłoszenie wyników 4 czerwca, w audycji "Kulturoteka". Nagrodą jest wystawa prac na wystawie plenerowej podczas tegorocznego festiwalu "Dwa Teatry". Zamość 2023. Więcej szczegółów w serwisie specjalnym www.fredrowobrazku.polskieradio.pl
Nagrodą w konkursie jest prezentacja prac Laureatów podczas Festiwalu Dwa Teatry Zamość 2023.
Nagrodą w konkursie jest prezentacja prac Laureatów podczas Festiwalu "Dwa Teatry" Zamość 2023.Foto: PR

Celem konkursu "Fredro w obrazku" jest popularyzacja twórczości tego wybitnego artysty oraz zainspirowanie najmłodszych do stworzenia prac plastycznych związanych z jego wierszami lub bajkami.

Prace konkursowe powinny być wykonane w formacie A3, w technice rysunkowej lub malarskiej. Propozycje należy przesłać na adres redakcji Polskiego Radia Dzieciom wraz z oświadczeniem rodzica.

Komisja konkursowa przyzna osiem nagród w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria (od 3 do 6 lat) i II kategoria (od 7 do 10 lat). Zwycięskie prace z każdej kategorii zostaną zaprezentowane podczas XXII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru  Telewizji „Dwa Teatry”, który odbędzie się w dniach 16 – 19 czerwca w Zamościu oraz na stronie specjalnego serwisu www.fredrowobrazku.polskieradio.pl. Jury, dokonując wyboru, będzie brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość, wartość artystyczną oraz zgodność z tematem. 

Nazwiska laureatów poznamy 4 czerwca 2023 roku podczas audycji "Kulturoteka" o godz.17.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.  
Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

KLIKNIJ I SŁUCHAJ CO GRAMY TERAZ

Zobacz także
Czytaj także

"Jak zostać reporterem". Reportaż bliski słuchowisku

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 10:00
Jedną z najbardziej oczekiwanych umiejętności reportażysty (a także reportera) jest umiejętność budowania opowieści dźwiękami. Podobnie, choć nieco inaczej warsztatowo - rzecz się ma ze sztuką snucia szczególnej opowieści dźwiękowej, sto lat temu nazywanej najpierw "widowiskiem słuchowym", a potem "słuchowiskiem" (pierwszym polskim słuchowiskiem była Warszawianka Stanisława Wyspiańskiego, przygotowana przez Alojzego Kaszyna i nadana na żywo w listopadzie 1925 roku, aby uczcić rocznicę Nocy Listopadowej). Słuchowisko bez dźwięków w tle - nie istnieje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Strefa rodzica". Od kiedy zacząć edukację muzyczną dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 15:21
Nasze upodobania muzyczne kształtują się od początku naszego życia i są efektem m.in. muzyki, której słuchają nasi rodzice oraz osoby z najbliższego otoczenia.  Bez względu na rodzaj muzyki, który preferujemy, korzystnie ona wpływ na nasz mózg, emocje i wyobraźnię. Co więcej, ponad 90% osób rodzi się z predyspozycjami do muzykowania, jednak brak aktywności muzycznej w domu sprawia, że zdolności te się nie rozwijają. O edukacji muzycznej dzieci opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Violetta Łabanow-Jastrząb, prezes fundacji "Muzyka jest dla wszystkich".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziecko w świecie książek. Jak zachęcać najmłodszych do czytania?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 13:50
Książki są nieskończonym źródłem wiedzy, ale również czynnikiem rozwijający wyobraźnię. Badania wykazują, że warto zapoznawać z nimi dziecko już od najmłodszych lat. Nie jest to jednak łatwe zadanie, zwłaszcza w dobie cyfryzacji. Jak zachęcać nasze pociechy do czytania?
rozwiń zwiń