Kultura

Dar i Tajemnica na 5 rocznicę

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2010 09:42
Audiobook "Dar i Tajemnica" został przygotowany jako forma podziękowania papieżowi Polakowi za wspaniały pontyfikat.

"Dar i Tajemnica" Jana Pawła II to książka niezwykle osobista. Dzięki Audiotece i Centrum Myśli Jana Pawła II mamy okazję wysłuchać jej w wykonaniu znanego aktora, Krzysztofa Gosztyły.

''

Audiobook "Dar i Tajemnica" został przygotowany jako forma podziękowania papieżowi Polakowi za wspaniały pontyfikat. Upamiętnia również 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

W "Darze i Tajemnicy" papież dzieli się ze wszystkimi swoimi najgłębszymi przemyśleniami i wspomnieniami. Opowiada o dzieciństwie i szkole w Wadowicach, o studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Seminarium Duchownym w Krakowie, o radościach życia kapłańskiego i wyzwaniach stojących przed współczesnymi kapłanami.

Audioteka i Centrum Myśli Jana Pawła II postanowiły nieodpłatnie udostępnić nagranie publikacji. Pomysłodawcy liczą, że wydawnictwo dostarczy wielu radości wszystkim Polakom, przede wszystkim zaś miłośnikom literatury wspomnieniowej oraz osobom szczególnie zainteresowanym pontyfikatem i twórczością Jana Pawła II.

Premiera audiobooka to 2 kwietnia 2009 roku. Audiobook "Dar i Tajemnica" można pobrać całkowicie bezpłatnie ze strony audioteka.pl.

Polskie Radio jest jedynym patronem medialny projektu.www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Jan Paweł II nie pozwoli o sobie zapomnieć"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2010 07:22
"Niektórzy się martwią, że zapominamy o Janie Pawle II, nie zgłębiamy jego dzieła. Nie zapominamy, bo on nam nie pozwoli zapomnieć, daje znaki o sobie" - mówił kardynał Dziwisz pod papieskim oknem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w średniowieczu?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2009 11:53
Zakończyła się najpotężniejsza produkcja w historii polskiego rynku audiobooków. 112 aktorów współtworzyło dzieło, które od 2 października jest dostępne na płytach CD w formacie mp3. Podczas spotkania 10 października o godz. 16.00 w kawiarni „I coffee” przy Nowym Świecie 25 w Warszawie będzie można zdobyć autografy twórców dźwiękowej wersji „Narrenturm”Andrzeja Sapkowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beatyfikacja Jana Pawła II możliwa za rok?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2010 15:16
2 lub 3 kwietnia 2011 roku - tę możliwą datę beatyfikacji Jana Pawła II wymienili watykaniści Luigi Geninazzi i Andrea Tornielli. Wyznaczenie na 17 października kanonizacji 6 błogosławionych wyklucza beatyfikację papieża Polaka tego dnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica śmierci Jana Pawła II to nie święto

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2010 07:13
Nie powinniśmy traktować rocznicy śmierci papieża-Polaka jako permanentnego święta, ale próbować być z nim i jego nauką - mówi w "Sygnałach Dnia" Piotr Dardziński, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II. Powinniśmy spróbować zrozumieć, co do nas mówił - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa pozycja książkowa ze wspomnieniami o Janie Pawle II

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2009 11:56
Kiedy Ojciec Święty jechał na Kubę, Fidel Castro przeczytał prawie wszystkie dzieła, wszystkie encykliki, wszystkie książki Ojca Świętego.
rozwiń zwiń