Polskie Radio
Section05

Fidel Castro

Kto zabił Kennedy'ego? Poznaj słynne teorie spiskowe

Prezydent Donald Trump zablokował w ostatniej chwili w czwartek ujawnienie ponad tysiąca z 3815 dokumentów związanych z zamachem na prezydenta Kennedy'ego. Decyzja ta sprzyja zwolennikom teorii spiskowych. Do dziś w alternatywne wersję wydarzeń wierzy bowiem aż 60 proc. Amerykanów. Poznajcie najciekawsze z nich.
Zobacz więcej na temat:  John Fitzgerald Kennedy USA Ameryka Północna Izrael ZSRR CIA Lee Oswald Secret Service TYLKO U NAS

Najważniejsze wydarzenia minionego roku na świecie

Pierwsza połowa roku upłynęła w Europie pod znakiem kryzysu migracyjnego. Nie bez wpływu na nastroje w Unii Europejskiej pozostała też decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Wspólnoty. Świat w napięciu oczekiwał również nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tragedie wciąż rozgrywają się na Bliskim Wschodzie. Najważniejsze wydarzenia 2016 roku w audycji Gorąca Planeta podsumował Marcin Pośpiech.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Pośpiech terroryzm imigranci w Europie Brexit Turcja zamachy w Europie Syria Aleppo Kuba

Uroczystości pogrzebowe Fidela Castro. "Fidel był ikoną"

Tysiące Kubańczyków i wielu przywódców państw Ameryki Łacińskiej i rejonu Karaibów wzięło udział w uroczystościach na Placu Rewolucji w Hawanie poświęconych byłemu przywódcy Kuby Fidelowi Castro. O znaczeniu jego polityki dla krajów regionu i skutkach jego śmierci dla antyamerykańskiej części Ameryki Łacińskiej, mówiła w programie Świat w Powiększeniu Alicja Fijałkowska (CESLA).
Zobacz więcej na temat:  Kuba USA Hawana pogrzeby Europa