X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Słowacki w podróży

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2009 08:00
Z okazji 200. rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie zorganizowano wystawę "Juliusz Słowacki w podróży".
Audio

 

Wystawa w chronologicznym porządku prezentuje wojaże autora „Balladyny”. Ekspozycji towarzyszą listy Słowackiego pisane do matki, a także utwory związane z miejscami jego wędrówek.
Podróż zaczynamy od Krzemieńca, czyli miejsca narodzin Juliusza Słowackiego. Potem jesteśmy w Wilnie, mieście do którego matka Słowackiego wyjechała wraz z jego ojcem Euzebiuszem. Nastepny przystanek to Warszawa, do której Słowacki przyjechał po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwesytecie Wileńskim. W 1829 roku rozpoczęły się jego zagraniczne podróże. Londyn, Szwajcaria, Grecja, Egipt, Syria, Jerozolima- to miejsca do których dotarł. Ostania sala opowiada o pobycie Słowackiego we Francji. Zdaniem kuratorki wystawy Jolanty Pol, to podróż dość prztłaczająca, bo Słowacki dość smutnym głosem woła do ojczyzny: "Ojczyzno moja, może wszyscy wrócą na twoje pola, ale ja nie wrócę". Słowacki czuł wtedy, że śmierć będzie silniejsza- przypomina Jolanta Pol. 

Wystawa "Juliusz Słowacki w podróży" otwarta będzie dla zwiedzających do 31 marca 2010r.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Słowacki dziennik "SME" o wyniku wyborów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2007 01:23
Słowacki dziennik "SME" pisze, że wynik wyborów parlamentarnych w Polsce wskazuje na rozczarowanie większości Polaków rządami braci Kaczyńskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Słowackiego w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2009 13:13
W tym roku mija 200. rocznica urodzin oraz 160. śmierci Juliusza Słowackiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hej tam spod Tater! Karnawałowy koncert muzyki górali polskich i słowackich. Zapraszamy do Studia Koncertowego PR im. Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2008 09:48
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica urodzin Juliusza Słowackiego

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2009 12:04
4 września 1809 roku urodził się Juliusz Słowacki, jeden z najwybitniejszych poetów polskich doby romantyzmu, dramaturg, filozof, wizjoner. W dwusetną rocznicę urodzin wieszcza Programy Polskiego Radia przygotowały specjalne audycje poświęcone autorowi "Balladyny".
rozwiń zwiń