X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Ciekawy rok we francuskich muzeach

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2010 09:33
Życie i śmierć, chrześcijańska Rosja, sztuka Indii - to tylko niektóre z tematów wystaw, jakie będzie można obejrzeć w Paryżu w tym roku. Będą również wystawy takich mistrzów malarstwa jak Claude Monet i Edvard Munch.
Audio

 

Już za kilka dni w Grand Palais zostanie otwarta kolejna wystawa z cyklu "Monumenta". Christian Boltanski przygotował na tę okazję monumentalne dzieła składające się między innymi ze stosów ubrań. Dzieła te są - jak mówi sam artysta - metaforą nieuchronnej śmierci i rządzącego naszymi losami przypadku.

Od marca w Luwrze będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Święta Rosja", przygotowaną w ramach roku kultury Francja-Rosja. Będzie się na nią składać ponad 400 dzieł mówiących o Rosji, jako kraju chrześcijańskim. Dzieła pochodzą z różnych epok do czasów cara Piotra I Wielkiego.

W Muzeum Quai Branly, specjalizującym się w sztuce spoza europejskiego kręgu kulturowego, zobaczymy wystawę poświęconą współczesnej sztuce indyjskich artystów należących do grupy etnicznej Adiwasi.


Jesienią tłumy przyciągnie niewątpliwie do Grand Palais wystawa Claude'a Moneta. Dzieła Edvarda Muncha zostaną natomiast pokazane w sali wystawowej Pinacotheque de Paris.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nowy realizm

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 10:43
100 prac jednego z najlepszych współczesnych malarzy polskich, Marcina Maciejowskiego można oglądać od 26 marca w Muzeum Narodowym w Krakowie. Czy jest to artysta młody, pozostaje kwestią dyskusyjną. Na pewno jest młody jak na artystę, który doczekał się tak dużej wystawy w salach Muzeum Narodowego w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przypomnieć Kabruna

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2009 07:00
Muzeum Narodowe w Gdańsku pragnie przypomnieć wybitnego kolekcjonera, Jacoba Kabruna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Orwella w Indiach

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2010 09:02
W indyjskim stanie Bihar powstanie muzeum George'a Orwella. To właśnie na terenie tego stanu, w miasteczku Motihari, niedaleko granicy z Nepalem urodził się angielski pisarz. Tam też spędził pierwsze cztery lata swego życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie kultury greckiej i buddyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2010 07:50
Dzieła sztuki buddyjskiej z pierwszych wieków naszej ery będą wystawione przez kilka miesięcy w paryskim Muzeum Guimet. Pochodzą one z północnego Pakistanu i są świadectwem spotkania przed dwoma tysiącami lat kultury greckiej i buddyjskiej
rozwiń zwiń