X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premier: walka z koronawirusem musi odbywać się na poziomie krajowym i europejskim

21.04.2020 16:26
Walka z koronawirusem i skutkami wywołanego przez niego kryzysu musi odbywać się równocześnie na dwóch poziomach - krajowym i europejskim - oświadczył premier Mateusz Morawiecki po wtorkowej rozmowie z przewodniczącym Rady Europejskiej Charles'em Michelem.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiKrystian Maj/KPRM

"Walka z koronawirusem i skutkami wywołanego przez niego kryzysu musi odbywać się równocześnie na dwóch poziomach - krajowym i europejskim. Dlatego tak ważne są rozmowy koordynujące z przywódcami UE. Właśnie zakończyłem telekonferencję z przewodniczącym Council of the European Union Charles Michel" - napisał premier na Facebooku.

"Przed czwartkowym teleszczytem Rady Europejskiej poruszyliśmy kilka kluczowych tematów – m.in. kwestie bezpieczeństwa sanitarnego wspólnoty, koordynacji działań zewnętrznych Unii i wielkiego planu odbudowy, jaki jest nam potrzebny" - poinformował szef rządu.

Według Morawieckiego powinien to być program na wzór planu Marshalla, uwzględniający różne potrzeby wszystkich państw członkowskich. - Cieszę się, że tak dobrze rozumiemy się z panem przewodniczącym w kluczowych kwestiach dotyczących Europy - podkreślił premier.

Premier Mateusz Morawiecki mówił wcześniej na konferencji prasowej, że w tym momencie istnieje konieczność silnego wsparcia europejskiej gospodarki dotkniętej skutkami koronawirusa. Szef polskiego rządu poinformował, że podczas sobotniej rozmowy z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen zaapelował o nowe środki na walkę z kryzysem. - Zgodziliśmy się co do tego, że wszystkie nasze działania dzisiaj są bardzo potrzebne, ale to dopiero pierwszy krok, pierwszy kilometr w maratonie - mówił Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, trzeba zreorganizować porządek gospodarczy w Europie. - Nie ma dzisiaj ważniejszego zadania przed Europą niż drugi plan Marshalla. Plan Marshalla na miarę XXI wieku - to plan, który ma pozwolić nam nie tylko ocalić miejsca pracy w Polsce, ale także wznieść się na wyższy poziom gospodarczy po kryzysie, po koronawirusie - powiedział szef rządu.


IAR/PAP/dad

Szef MON: w środę polscy medycy polecą do Chicago

21.04.2020 10:04
W środę polscy lekarze wylecą w ramach misji do Chicago - poinformował we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że medyczne misje będą kontynuowane, ponieważ lekarze oprócz niesienia pomocy zdobywają również wiedzę niezbędną do radzenia sobie z pandemią koronawirusa.

Poznań: zatrzymano „ukraińskiego” generała. Nielegalna broń w jego domu

21.04.2020 11:50
27 sztuk różnego rodzaju karabinów, pistoletów, granatów i amunicji zabezpieczyli policjanci z Poznania u obywatela Niemiec – który podawał się za generała Armii Ukraińskiej. Za nielegalne posiadanie broni fałszywemu wojskowemu grozi do 8 lat więzienia.

Coraz więcej landów i miast w Niemczech wprowadza obowiązek noszenia masek

21.04.2020 13:14
Coraz więcej niemieckich krajów związkowych, a także poszczególnych miast nakłada obowiązek noszenia w miejscach publicznych masek ochronnych. Władze federalne nie wprowadziły jednolitej dla całych Niemiec linii postępowania, jedynie ograniczyły się do wydania zalecenia noszenia masek ochronnych.

Ukraina walczy z koronawirusem. Zamykane miejscowości, przepełnione szpitale

21.04.2020 13:43
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa podjęto decyzję o zamknięciu wjazdu i wyjazdu z kilku miejscowości na Ukrainie. Władze Iwano-Frankiwska informują o przepełnionych szpitalach, a w obwodzie odeskim na południu kraju zamknięto szpital na kwarantannę.

Analitycy: nie będzie gwałtownego spadku cen paliw na polskich stacjach

21.04.2020 17:50
Załamanie na amerykańskim rynku ropy naftowej nie spowoduje gwałtownego spadku cen paliw na polskich stacjach - prognozują eksperci. W poniedziałek cena za baryłkę ropy WTI po raz pierwszy w historii spadła poniżej zera. To jeden z efektów słabnącego zapotrzebowania na ten surowiec.