X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Próba dotarcia do przekazu międzynarodowego". Prof. Legutko o wystąpieniu premiera w PE

16.10.2021 18:20
- Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w takim gremium, prawdopodobnie w obecności przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i reprezentanta aktualnej prezydencji, jest wydarzeniem na tyle dużym, że będzie musiało być relacjonowane. To próba dotarcia z naszymi racjami do dużej części opinii publicznej, która ma zafałszowany obraz rzeczywistości - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjnePAP/EPA/JULIEN WARNAND

Na wtorkowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, głos zabierze premier Mateusz Morawiecki.  Szef rządu otworzy w ten sposób debatę na temat praworządności. - To wystąpienie nie zmieni nastawienia większości w PE - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS. - Ta większość jest nieczuła na jakiekolwiek racje. Oni są w amoku, wydaje im się, że powinni rządzić światem, w tym również Polską i Teksasem - ocenił polityk.

Jak mówił gość Polskiego Radia, sensem wystąpienia premiera przez eurodeputowanymi jest dotarcie do części zachodniego społeczeństwa. - Bardzo trudno jest dotrzeć z racjami polskiego rządu i dużej części polskiego społeczeństwa do przekazu międzynarodowego. Media głównego nurtu, relacjonując sprawy polskie, przedstawiają wyłącznie racje opozycji - tłumaczył prof. Ryszard Legutko.

- Jeżeli wystąpi premier w takim gremium, prawdopodobnie w obecności przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i reprezentanta aktualnej prezydencji, to jest to wydarzenie na tyle duże, że będzie musiało być relacjonowane. To próba dotarcia z naszymi racjami do przestrzeni publicznej i dużej części opinii publicznej, która ma zafałszowany obraz rzeczywistości - wskazał prof. Ryszard Legutko.

PR24/ho

Irkuck: unijni dyplomaci uczcili pamięć ofiar stalinowskich represji

16.10.2021 09:20
Przebywający z wizytą w Irkucku dyplomaci krajów Unii Europejskiej oddali hołd ofiarom stalinowskich represji. Z inicjatywy ambasadora Polski w Rosji Krzysztofa Krajewskiego unijna delegacja złożyła kwiaty na cmentarzu Piwowaricha. 

Współpraca na lądzie i w powietrzu. WOT wspiera Straż Graniczną w ochronie granicy RP z Białorusią

16.10.2021 09:33
Ujawnianie imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę RP - to jedno z zadań żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy wspierają funkcjonariuszy Straży Granicznej w ochronie granicy RP z Białorusią. Współdziałanie odbywa się zarówno na lądzie, jak i w powietrzu - informuje WOT.

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej i Egiptu w Budapeszcie. Unijne wsparcie dla rozwoju gospodarczego Egiptu

16.10.2021 17:36
Migracje, wyzwania związane ze zwalczaniem terroryzmu oraz relacje pomiędzy Unią Europejską a Egiptem były jednym z głównych tematów szczytu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego w Budapeszcie.