X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda: dziękuję żołnierzom za udział w ćwiczeniu Defender Europe-22

20.05.2022 12:00
Prezydent Andrzej Duda podziękował żołnierzom, którzy biorą udział w ćwiczeniach Defender Europe-22. Prezydent w czwartek przyglądał się manewrom na poligonie w Nowogrodzie koło Łomży.
Audio
  • Trwają manewry Defender Europe 2022. Materiał Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Prezydent Andrzej Duda: dziękuję żołnierzom ćwiczącym podczas Defender Europe-22
Prezydent Andrzej Duda: dziękuję żołnierzom ćwiczącym podczas Defender Europe-22Przemysław Keller/KPRP

Andrzej Duda podziękował wojsku na Twitterze. "Dziękuję wszystkim żołnierzom z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Danii ćwiczącym w Polsce podczas Defender Europe-22" - napisał. Wspomniał także o wojskowych ze Szwecji. "Dziękuję żołnierzom ze Szwecji i mam nadzieję, że na kolejnych ćwiczeniach spotkamy się już nie jako partnerzy, a sojusznicy w NATO" - dodał.

W okolicach Nowogrodu żołnierze ćwiczyli w czwartek forsowanie rzeki Narew. W manewrach wzięło udział kilkuset wojskowych. Ćwiczeniom przyglądał się prezydent Duda wspólnie z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce Markiem Brzezińskim.

Manewry Defender Europe 2022 to wielonarodowe ćwiczenie obronne organizowane przez siły zbrojne Stanów Zjednoczonych. Są realizowane jednocześnie na terenie dziewięciu państw Sojuszu, w tym również Polski. Bierze w nich udział w sumie siedem tysięcy żołnierzy. Manewry trwają od 1 maja i zakończą się za tydzień.

IAR/PP

Polska zgłosiła poprawki do szóstego pakietu sankcji wobec Rosji dotyczącego embarga na ropę

19.05.2022 14:17
Polska zgłosiła poprawki do szóstego pakietu sankcji wobec Rosji w sprawie nałożenia embarga na import ropy. Polscy dyplomaci wyjaśnili brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej, że chodzi o gwarancje, że konkurencja na unijnym rynku nie będzie zakłócana.

Mateusz Morawiecki wezwał do izolacji rosyjskiego prezydenta

19.05.2022 16:00
Do izolacji prezydenta Rosji Władimira Putina - wezwał w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dyplomacja wymaga dialogu, ale nie negocjuje się z terrorystami - stwierdził. Podkreślał, że nie ma Zachodu bez wolnej i zwycięskiej Ukrainy.

Ukraińcy chwalą polskie drony Warmate. "Polska ma to, czego nikt inny na świecie"

20.05.2022 11:11
Ukraińscy żołnierze w sieci chwalą polskie bojowe drony Warmate. Ich zalety docenił nawet minister obrony Ukrainy, który stwierdził, że tak zwana amunicja krążąca w rękach ukraińskiej armii skutecznie niszczy wroga.