X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

“Boże Narodzenie z Paderewskim i Polską w kresowym sercu”. Cenna inicjatywa Ambasady RP w Szwajcarii

08.12.2021 10:26
Po niezwykle udanej “Wielkanocy z wielkim sercem dla Polaków na Wschodzie”, którą ambasador Iwona Kozłowska zainicjowała w marcu tego roku, w Szwajcarii trwa kolejna akcja dobroczynna pokazująca niezwykłą solidarność Polonii ponad granicami.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Shutterstock/ratmaner

We współpracy z Polską Misją Katolicką w Szwajcarii i Fundacją “Studio Wschód” Grażyny Orłowskiej-Sondej Ambasada RP w Bernie ogłosiła zbiórkę darów pod hasłem “Boże Narodzenie z Paderewskim i Polską w kresowym sercu”. Postać jednego z ojców polskiej niepodległości, wielkiego wirtuoza, kompozytora, męża stanu i filantropa, urodzonego w Kuryłówce na Podolu, a przez dziesięciolecia związanego ze Szwajcarią, nieustannie inspiruje i łączy. Jego spuścizna, nie tylko artystyczna, pozostaje ważnym punktem odniesienia dla Polaków rozsianych po całym świecie.

Polacy mieszkający w Szwajcarii, tak jak wiosną, przekazują liczne dary, które jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do rodaków na Ukrainie. Zbiórka prowadzona przez Polską Misję Katolicką w Szwajcarii potrwa do 16 grudnia.

Akcja ma jednak wymiar wykraczający poza proste gesty solidarności i dobroczynności. Prowadzi bowiem do nawiązywania kontaktów między polonijnymi placówkami oświatowymi w Szwajcarii i na Ukrainie, pokazując najmłodszemu pokoleniu Polaków, że mimo geograficznego dystansu i oczywistych różnic, Polonia to wspólnota, której spoiwa stanowią łączące nas wszystkich historia, tradycja, język i wartości. Postać Ignacego Jana Paderewskiego stanowi wyjątkowo silny symbol tej niezwykłej wspólnoty, przypominając o tym, że miejsce, w którym się znajdujemy, ma w istocie drugorzędne znaczenie, bo zawsze i wszędzie pozostajemy przede wszystkim Polakami.

Akcja “Boże Narodzenie z Paderewskim i Polską w kresowym sercu” promowana jest za pomocą mediów społecznościowych:

https://twitter.com/PLinSwitzerland/status/1466808073633284110

https://twitter.com/PLinSwitzerland/status/1467818914159726596

 

Źródło: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bernie

Były dyrektor Yad Vashem w serbskiej prasie o bohaterstwie Grupy Ładosia podczas II wojny światowej

06.12.2021 15:00
W wydawanym w Serbii dzienniku "Danas" ukazał się napisany przez dr. Mordecaia Paldiela artykuł opowiadający historię Grupy Ładosia, czyli polskich dyplomatów, którzy w czasie II wojny światowej uratowali przed śmiercią co najmniej kilkuset Żydów.

Wiceszef MSZ: możemy mieć nadzieję, że rozmowa prezydentów USA i Rosji przyczyni się do deeskalacji napięcia

07.12.2021 09:30
Możemy mieć nadzieję, że wtorkowa wideorozmowa prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina przyczyni się do deeskalacji napięcia na granicy rosyjsko-ukraińskiej - powiedział PAP wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Według niego działania wobec Kremla powinny być zdecydowane.

Dramatyczna sytuacja Polaków na Białorusi. Rewizje, przesłuchania i aresztowania

07.12.2021 13:28
Sytuacja Polaków mieszkających na Białorusi jest bardzo trudna. Nieustannie reżim Łukaszenki stosuje wobec nich represje, polegające na rewizjach, przesłuchaniach i aresztowaniach. Działalność zdecydowanej większości polskich organizacji na Białorusi jest sparaliżowana, a liderzy Związku Polaków na Białorusi zostali aresztowani. Co Polska może zrobić żeby im pomóc?  - Jedyną skuteczną  reakcją powinno być zablokowanie ruchu towarowego z Białorusią - mówi Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu RP, jeden z liderów opozycji demokratycznej z czasów PRL.