Redakcja Polska

W Warszawie rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki

23.05.2024 17:53
Tysiąc autorów można spotkać podczas rozpoczętych w czwartek Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. W Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad prezentują się wystawcy z Polski i zagranicy, a gościem honorowym są Włochy.
Audio
  • Trwają Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Materiał Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniamateriały prom.

Dyrektor targów Jacek Oryl mówi, że również fani komiksów mogą spotkać swoich ulubionych autorów. Podkreśla, że podczas tegorocznych targów ma wyjątkowo silną reprezentację licząca około pięćdziesięciu wydawców. "W rotundzie odbędą się też spotkania z twórcami komiksów, autorami książek fantastyczno-naukowych i innych publikacji dla młodzieży" - mówił Jacek Oryl. Dodaje, że kryminał jest reprezentowany przez wielu znanych autorów takich jak Wojciech Chmielarz, Maciej Siembieda, Anna Kańtoch oraz Julia Łapińska.

Agnieszka Karp-Szymańska - organizatorka Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Ojce i dziatki" zapowiada, że odbędzie się wiele warsztatów i zabaw dla dzieci. "Warto się na nie zapisać" - dodaje. Zwraca uwagę, że zapisy są ważne, bo w tym roku festiwal odbywa się na czwartym piętrze Pałacu Kultury i Nauki i wszyscy zapisani uczestnicy otrzymają pocztą elektroniczną informację, jak dojść na miejsce.

Agnieszka Karp-Szymańska dodaje, że w przestronnej sali, w której powstanie miasto, odbędą się miedzy innymi pościgi młodych detektywów za złodziejami.

Zaplanowano też Dzień Reportażu z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego, Spotkania z Nauką, Salon Wydawców Ukraińskich i Salon Niezależnych Wydawców Białoruskich.

Targi potrwają 26 maja w Pałacu Kultury i Nauki oraz na placu Defilad. Udział jest bezpłatny, organizatorem targów jest Fundacja Historia i Kultura.


IAR/PP

"Mają Polskę w sercu". Wesprzyjmy młodzież Liceum Polonijnego w Warszawie

23.05.2024 12:27
Dyrekcji Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie, znanego jako Liceum Polonijne, zależy, by dzieci o polskich korzeniach ze Wschodu mogły uczyć się w Polsce. W szkole uczy się dwustu dziesięciu młodych ludzi z wielu krajów, m.in. z Ukrainy, Uzbekistanu, Kazachstanu, Gruzji, Mołdawii i Białorusi. Uczniom udaje się nie tylko dorównać poziomem swoim rówieśnikom z innych szkół średnich, a często nawet przewyższają ich swoimi wynikami w nauce.

Młyn w Dusznikach-Zdrój na liście UNESCO. Takich budynków jest w Europie zaledwie kilka

23.05.2024 11:17
Europejskie Młyny Papiernicze z ery przedindustrialnej zostały wpisane na listę informacyjną UNESCO. To rozpoczyna prace nad międzynarodowym wpisem seryjnym młynów na listę światowego dziedzictwa UNESCO - poinformowało Ministerstwo Kultury.

Litwa: w Kalwarii Wileńskiej zakończyły się prace poszukiwawcze pochówku żołnierzy AK

23.05.2024 13:04
Na terenie Kalwarii Wileńskiej na Litwie zakończyły się prace poszukiwawcze miejsca pochówku żołnierzy Armii Krajowej. Teren przebadali eksperci Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej.