Redakcja Polska

ABBA Non Stop. Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

09.11.2021 09:03
"Super Trouper", "Waterloo", a może "Don't Shut Me Down"? Wielkie przeboje i mało znane piosenki, oryginały i covery, a do tego mnóstwo anegdot i ciekawostek na temat jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki pop - to wszystko można usłyszeć w internetowej stacji ABBA Non Stop, uruchomionej na platformie mojepolskieradio.pl.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnePAP/Grzegorz Lipiński

5 listopada ukazał się pierwszy po 40 latach przerwy album zespołu ABBA, zatytułowany "Voyage". Korzystając z tej okazji, Polskie Radio stworzyło nową internetową stację, wypełnioną piosenkami legendarnej grupy, zarówno w oryginalnym wykonaniu szwedzkiego kwartetu, jak i w interpretacjach innych artystów z całego świata. Znajdziesz ją TUTAJ!

To nowy całodobowy internetowy kanał radia ABBA NON-STOP. Jest on dostępny na portalu mojepolskieradio.pl za darmo dla każdego kto ma dostęp do internetu. Radia ABBA NON-STOP można słuchać za pomocą telefonów komórkowych, komputerów, w aplikacji mojepolskieradio.pl oraz na wszystkich dużych platformach radia sieciowego. 

Unikatową zawartość stacji ABBA Non-Stop stanowią wplecione pomiędzy piosenkami komentarze Romana Czejarka, dziennikarza radiowej Jedynki i pomysłodawcy projektu, a przy okazji wielkiego fana zespołu. Odbyło się specjalne wydanie "Muzyki nocą", w całości poświęcone grupie ABBA, a jej specjalnym gościem była Marzena Tarka, autorka książek o historii zespołu, znająca się osobiście z Agnethą Fältskog.

– Wraz z Marzeną Tarką opowiadaliśmy m.in. o kulisach sławy tego uważanego za jeden z najbardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów muzycznych w historii, o legendarnym zwycięstwie w finale 19. Konkursu Piosenki Eurowizji w 1974 roku i o tym, jak po rozpadzie zespołu w latach 80. rozwijały się solowe kariery Anni-Frid Lyngstad, Benny’ego Anderssona, Björna Ulvaeusa i Agnethy Fältskog" – mówi Roman Czejarek.

Kanał ABBA Non Stop na mojepolskieradio.pl24 godziny na dobę! Playlista kanału składa się w tej chwili z kilkuset nagrań. Od najbardziej znanych przebojów zespołu ABBA - po nagrania dostępne tylko dla fanów grupy i kolekcjonerów. Prezentowana jest także historia zespołu, ciekawostki oraz mało znane fakty. Baza nagrań oraz zapowiedzi jest cały czas uzupełniana, w najbliższych dniach uruchomiony zostanie specjalny telefon dla słuchaczy, fanów ABBY (22 ‪645 24 25‬). Najciekawsze wypowiedzi, wspomnienia i opowieści będą również prezentowane na antenie Radia ABBA NON-STOP.

Autorem kanału jest Roman Czejarek. Za stronę techniczną odpowiada Informacyjna Agencja Radiowa, sekcja Kanałów Internetowych i Podcastów.

Polskie Radio/ho

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio ABBA MUZYKA

„Enigma. Zagadka rozwiązana”. Wystawa dokumentująca wielki sukces wywiadu II Rzeczypospolitej

07.11.2021 09:45
Muzeum Historii Polski i Narodowe Centrum Kultury przygotowały wystawę „Enigma. Zagadka rozwiązana”. W jej ramach po raz pierwszy w Polsce zostanie pokazany szerokiej publiczności eksponat dokumentujący wielki sukces wywiadu II Rzeczypospolitej. Złamanie kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma było jednym z największych osiągnięć polskich kryptologów i polskiego wywiadu, które walnie przyczyniło się do pokonania Niemiec w czasie II wojny światowej.

103. rocznica odzyskania niepodległości. Blisko 100 wydarzeń upamiętniających w całej Polsce

09.11.2021 08:00
Blisko 100 wydarzeń w całej Polsce upamiętni 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Będą to wystawy, koncerty, gry plenerowe, warsztaty czy debaty historyczne. Nie zabraknie także uroczystego odśpiewania hymnu. Przedstawiamy wybrane wydarzenia.

Nowy Jork: na Greenpoincie odsłonięto pomnik Tadeusza Kościuszki

07.11.2021 10:25
Pomnik generała Tadeusza Kościuszki odsłonięto w polskiej dzielnicy, obok słynnego Mostu Kościuszki, który łączy dwie dzielnice miasta - Brooklyn i Queens.