Redakcja Polska

Do 28 maja można głosować na kandydatów w Konkursie Osobowość Polonijna Roku 2023

11.05.2023 11:42
W konkursie może wziąć udział każdy, kto działa na rzecz Polonii i Polski, z każdego zakątka świata. Udział jest bezpłatny i całkowicie dobrowolny. W pierwszym etapie kandydaci są proszeni o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, a następnie po formalnej ocenie zgłoszeń, kandydatury są publikowane na stronie i w social mediach wydarzenia.
Audio
  • Z Bożeną Krasoń, współorganizatorką konkursu Osobowość Polonijna Roku, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Do 28 maja można głosować na kandydatów w Konkursie Osobowość Polonijna Roku 2023
Do 28 maja można głosować na kandydatów w Konkursie Osobowość Polonijna Roku 2023Foto: Organizatorzy konkursu Osobowość Polonijna Roku

Zaczęło się od projektu „Spotkania Polonijne”, którego ideą było i jest tworzenie przestrzeni przeznaczonej do integracji i współpracy Polaków na całym świecie oraz promowania polskości za granicą. Projekt ten przeobraził się w „Międzynarodowe Stowarzyszenie Polonijne” z czego bardzo się cieszymy – wspomina Bożena Krasoń. Spotkania z fantastycznymi ludzi zainspirowały nas do zorganizowania wyjątkowego konkursu, dzięki któremu działalność Polaków za granicą może zostać wyróżnia i nagrodzona, a przy okazji uważamy, że to cudowna okazja na integrację Polonii i promowania dobrego imienia Polski i Polaków na świecie – zaznacza współorganizatorka Konkursu.

W pierwszym etapie kandydaci są proszeni o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, a następnie po formalnej ocenie zgłoszeń, kandydatury są publikowane na stronie i w social mediach wydarzenia. Do drugiego etapu przechodzą kandydaci z największą wartością zasług dla Polonii i Polski. Bierzemy pod uwagę również lajki uzyskane podczas prezentacji kandydata w social mediach. Nad prawidłowością przeprowadzenia Konkursu czuwa Kapituła Konkursu, która sprawuje pieczę nad procesem wyłaniania finalistów oraz laureatów konkursu, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie. O przyznaniu statuetki lub kilku statuetek i ewentualnych wyróżnień decyduje Kapituła Konkursu powołana przez Organizatorów – mówi gość audycji Kierunek: Polska.

Statuetki zostaną wręczone na uroczystym spotkaniu z laureatami podczas Gali w Liverpoolu, w której będą uczestniczyć przedstawiciele Kapituły, laureaci oraz goście specjalni.

Z Bożeną Krasoń, współorganizatorką konkursu Osobowość Polonijna Roku, rozmawiała Małgorzata Frydrych.


Na audycję „Kierunek: Polska” zapraszamy w każdy wtorek o 17.45.


Jan Dziedziczak: Parady Polskości są wspaniałą manifestacją patriotyzmu

06.05.2023 11:05
W Wilnie odbywa się Parada Polskości. Wydarzenie organizowane jest każdego roku z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

Tysiące Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia przeszło ulicami Chicago w dorocznej Paradzie Polonii

07.05.2023 10:00
Polskie władze reprezentowali między innymi wicepremier Mariusz Błaszczak i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Specjalne przesłanie do uczestników parady skierował prezydent Andrzej Duda.

Para prezydencka pozdrawia uczestników jubileuszu 90-lecia Kongresu Polonii Kanadyjskiej

07.05.2023 18:00
Para prezydencka zaznaczyła, że „90 lat istnienia Kongresu Polonii Kanadyjskiej wypełniają niezliczone inicjatywy patriotyczne, charytatywne i edukacyjne".