X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia i Wielka Brytania rozważają organizację piłkarskich MŚ w 2030 roku

25.10.2021 16:44
Irlandia ma zgłosić się wraz z Wielką Brytanią do roli organizatora piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku. Będzie o to jednak trudno, głównie ze względu na angielskich kibiców.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneSergey Nivens/Shutterstock.com

Anglicy bardzo chcą zorganizować Mistrzostwa Świata w 2030 roku, co byłoby symboliczne, z racji, iż turniej ten nałoży się z rocznicą pierwszego mundialu. Już na wstępnym etapie pojawiły się jednak poważne problemy. FA chce zaangażować inne brytyjskie federacje oraz tę z Republiki Irlandii, by wspólnie zorganizować turniej na Wyspach, które są kolebką futbolu. Oprócz aspektu finansowego pojawiły się jednak dalsze wątpliwości.

Aktualnie Brytyjczycy rozważają wszelkie za i przeciw, możliwe dotacje z rządu, ale również sytuację geopolityczną. W wyniku wstępnych ustaleń pojawiła się obawa, iż duży wpływ na osłabienie kandydatury może mieć Brexit, bowiem poparcie organizacji tak dużego turnieju muszą wyrazić inne europejskie federacje, a te mogą przekładać na scenę sportową sytuację polityczną.
„Daily Mail” twierdzi, że olbrzymim ciosem dla kandydatury było również zachowanie kibiców podczas finałowej fazy EURO 2020. Półfinały i finał rozgrywane były na londyńskim Wembley Stadium, a na cały świat, zamiast wspaniałej atmosfery na stadionie, rozeszły się nagrania awanturujących się angielskich kibiców, którzy wszczynali zamieszki na ulicach.

Brytyjczycy obawiają się powtórki z rozrywki, kiedy to starali się o organizację Mistrzostw Świata 2018. Choć w starciu z Rosją, Belgią/Holandią i Hiszpanią/Portugalią zdawali się mieć spore szanse, ostatecznie przegrali z kretesem, otrzymując ledwie dwa głosy w pierwszej rundzie.

W 2030 roku głównym rywalem powinna być łączona kandydatura Portugalii i Hiszpanii, lecz zanim Brytyjczycy staną do walki, chcą oszacować swoje szanse, nie chcą bowiem ponieść kolejnej porażki wizerunkowej. Dlatego też zanim złożona zostanie oficjalna kandydatura, prowadzone mają być warte kilka milionów funtów sondaże, czy w ogóle miałaby ona sens.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Polska na EXPO 2020 w Dubaju. Odwiedzamy polski pawilon

25.10.2021 14:11
Polski pawilon już z daleka zwraca uwagę. Jego drewniana konstrukcja, zaprojektowana przez zespół projektowy WXCA, przyciąga gości z całego świata, szczególnie tych z  Bliskiego Wschodu, dla których drewno jest produktem bardzo luksusowym.

Ciekawa oferta VIII Polskich Dni Filmowych w Norwegii

25.10.2021 17:35
Festiwal odbywał się w dniach 10-22 października w Oslo i Fredrikstad. W jego ramach zaprezentowane zostały m.in. ekranizacje prozy Stanisława Lema "Maska" w reżyserii Hanki Brulińskiej oraz "Pokój" w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego.

Czwarta fala pandemii w Europie rozpędza się. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia

25.10.2021 16:25
Rozpędzająca się czwarta fala pandemii powoduje, że kolejne kraje weryfikują swoje przepisy i wprowadzają kolejne obostrzenia.