X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Cork i hrabstwo Kerry wśród najbardziej zrównoważonych miejsc na świecie

03.01.2022 15:59
W Global Destination Sustainability Index znalazły się irlandzkie miasta. Cork zajął 18. miejsce, a hrabstwo Kerry nawet 20.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjnepixabay.com

Zestawienie ocenia cztery obszary uważane za najważniejsze dla zrównoważonego rozwoju miejsca. Są to strategia oraz infrastruktura środowiskowa miasta, wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju społecznego. poziom wsparcia przemysłu oraz strategię i inicjatywy organizacji zarządzającej regionem.

Po raz piąty na szczycie światowej listy znalazł się szwedzki Goeteborg. Za nim są dwa duńskie miasta Kopenhaga i Aarhus, szkockie Glasgow i Reykjavik.


Źródło: kierunekirladia.eu/ho

Priorytety polskiej prezydencji w Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie

03.01.2022 09:15
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że OBWE powinna zająć się kwestią bezpieczeństwa na wschodzie Europy i wychodzenia z kryzysu pandemicznego.

Dobre wiadomości dla polskiego przemysłu. Wskaźnik PMI ponownie w górę

03.01.2022 12:06
Jak poinformowała firma Markit, wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu poszedł w górę. W poprzednim miesiącu wskaźnik ten osiągnął poziom 56,1 punktu, podczas gdy listopadzie 54,4 punktu.

Wiceminister zdrowia o przygotowywaniach na ewentualność V fali pandemii

03.01.2022 12:53
Waldemar Kraska powiedział, że resort ma plany na pojawienie się V fali pandemii. Może ona rozwinąć się od razu po trwającej czwartej, a odpowiadać za nią ma wariant Omikron koronawirusa.

Instytut Pileckiego chce w tym roku utworzyć swój oddział w Stanach Zjednoczonych

03.01.2022 13:41
Będzie to kolejny, po berlińskim, zagraniczny oddział instytutu, zajmującego się badaniem historii XX wieku i polskich doświadczeń dwóch totalitaryzmów.