Muzyka

Płyta "Duma" dojrzewała kilka lat

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 14:15
Trzecia płyta zespołu Złe psy zatytułowana "Duma" ukazała się 9 czerwca. Krążek zbiera świetne recenzje. - Czekałem na tę płytę parę lat - wyznaje lider zespołu Andrzej Nowak.
Audio
Andrzej Nowak
Andrzej NowakFoto: Artur Reszko/PAP

Muzyk wyjaśnia, że nosił ją cały czas w sobie, aż wreszcie - jak to ujął - ziarno wykiełkowało. Przyznał, że ludzie kojarzą go z zespołem TSA, a granie w tym zespole jest tylko niewielkim fragmentem tego, co robił.

Na płycie pokazuje wiele twarzy - delikatnych, lirycznych, patriotycznych, ale także riffowych. - Oprócz tego, że jestem lirykiem potrafię przyłożyć w gitarę - mówi Nowak. Jego zdaniem, najlepszą zapłatą dla muzyka są dobre recenzje, jaki ta płyta dostała i dostaje.

Na płycie występuje wielu gości. Posłuchaj, jak Andrzej Nowak opowiada o ich udziale w projekcie. Można też usłyszeć jeden z utworów zamieszczonych na płycie.

Płyta "Duma" ukazała się pod patronatem radiowej Jedynki.

Andrzej Nowak wspomina jak we Wrocławiu, podczas bicia rekordu Guinnessa grał na scenie razem z Piotrem Nalepą, synem jego mistrza Tadeusza. - Uważam to za historyczny moment i był to pierwszy raz, a nie ostatni - mówi muzyk.

***

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Andrzej Nowak (gitarzysta, tekściarz, kompozytor, lider zespołu Złe psy)

Data emisji: 15.06.2017

Godzina emisji: 14.17

Rozmowę wyemitowano w audycji Muzyczna Jedynka.

ag/kd

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Danuta Błażejczyk zaprasza na koncert piosenek Danuty Rinn

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 17:00
- Danucie Rinn zawdzięczam bardzo dużo. Poznałam ją na początku mojej drogi artystycznej i była moim aniołem opiekuńczym. Umożliwiła nawet mieszkanie w swoim domu przez rok, kiedy wyfrunęła za ocean - wspomina wokalista, dodając, że Danuta Rinn wspierała ją także radą np. z kim nie powinna się zadawać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natasza Urbańska wraca z nową piosenką. "To uniwersalny temat"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 18:34
- "Na końcu" mówi o sytuacjach pod ścianą, o tym, czy możemy jeszcze zawalczyć o miłość, i jak wychodzimy z takich sytuacji - mówi o nowej piosence Natasza Urbańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka o najnowszej piosence Zakopower

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 16:00
- To jest historia o miłości, która przeminęła, ale ciągle gdzieś krąży wokół nas, zagląda do podświadomości i gdzieś skrycie za nią tęsknimy - opowiada Sebastian Karpiel-Bułecka.
rozwiń zwiń