X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Brian May: Gwiazdy rocka nie przebierają się za kobiety...

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 10:20
22 marca 1984 roku zespół Queen skończył pracę nad teledyskiem do przeboju "I Want To Break Free". Muzycy nie spodziewali się, że jeden z najzabawniejszych klipów w ich karierze skaże ich na banicję w Ameryce...
Audio

- To wideo pokazywało coś, czego nie robią gwiazdy rocka: nie przebierają się za kobiety - tak wspomina Brian May amerykańską premierę queerowego teledysku. - Publika w USA nie zrozumiała, że robiliśmy sobie żarty z serialu "Coronation Street". Pamiętam zszokowanych, pobladłych ze strachu prezenterów telewizyjnych, którzy nie chcieli mieć z tym nic wspólnego.

Amerykańska kariera Queen załamała się w połowie lat 80. z jeszcze jednego powodu: zespół i wytwórnia nie chcieli płacić haraczu tamtejszym rozgłośniom radiowym za promocje swojej muzyki (co było wówczas unormowanym prawnie standardem). - Muszę umrzeć, by Ameryka zechciała nas z powrotem. - miał wtedy powiedzieć Freddie Mercury . Jakże prorocze okazały się jego słowa...

Więcej o amerykańskich kłopotach Queen w dźwięku "Brian May: Gwiazdy rocka nie przebierają się za kobiety...". Całej rozmowy Piotra Metza z gitarzystą Queen (między innymi o wrodzonej nieśmiałości Freddiego Mercury'ego) można natomiast wysłuchać, wybierając 'Wywiad z  Brianem Mayem".

Czytaj także

Pierwsza Piątka Queen

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 22:37
Jaka była ulubiona piosenka Freddiego Mercurego i co wspólnego z Quenn'ami mają bracia Marx - przypominamy historię pierwszych pięciu albumów zespołu, który 11 marca rozpoczyna wielką reedycję swojej dyskografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z żyletką i klejem na "Bohemian Rhapsody"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 07:00
W trójkowych porankach trwa wielki przegląd piosenek Queen. Na pierwszy rzut poszły opowieści o trzech armatnich hitach Freddiego i spółki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Queen: Beatlesi byli naszą Biblią

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 08:17
Zapraszamy na opowieść o kolejnych czterech piosenkach Queen. Przedstawia Piotr Metz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera wąsów Freddiego Mercury'ego

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 17:00
Kolejny tydzień porannych opowieści o największych przebojach Queen. Razem z zespołem wkroczyliśmy w lata 80. XX wieku. Dekadę sponsorowały słynne wąsy frontmana zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Freddiego w Operze

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 07:00
Z okazji 65. urodzin Freddiego Mercury'ego przypominamy historię wybitnej płyty Queen "A Night at the Opera", przedstawioną w audycji "Strona 1., Strona 2."
rozwiń zwiń

Czytaj także

Queen zdobywa sportowe areny

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2011 14:05
W kolejnej serii opowieści o piosenkach grupy Queen usłyszeliśmy historie utworów "We Will Rock You", "We Are the Champions", "Under Pressure" i "A Kind of Magic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Feministyczny przekaz Queen

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 13:20
W krótszym niż zazwyczaj tygodniu z piosenkami Queen poznaliśmy historię kolejnych trzech przebojów grupy - "I Want It All", "Radio Gaga" i "I Want To Break Free".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Queen to nie tylko Freddie Mercury!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 12:45
W tym tygodniu usłyszeliśmy kolejne 3 mini-historie o piosenkach Queen. Były to "Who Wants To Live Forever", "Breaktru" i "Miracle".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni wideoklip Freddiego Mercury'ego. "Mówi jakby do widzenia"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2011 04:40
Telewizja BBC nadała dokument, w którym zobaczyć można sceny z planu ostatniego wideoklipu z udziałem wokalisty Queen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo zły Pan Mercury

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 16:00
- Rozgrywa się tam niezła wojna światów – mówił Freddie Mercury o swojej pierwszej solowej płycie "Mr. Bad Guy". Przypominamy trójkową audycję z okazji przypadającej dziś 20. rocznicy śmierci artysty.
rozwiń zwiń