Raport Białoruś

"Pan Tadeusz" na nowe otwarcie teatru Kupały

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2012 00:02
"Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza będzie pierwszym nowym spektaklem granym wiosną w białoruskim Narodowym Teatrze imienia Janki Kupały w Mińsku.
Audio
Rękopis Pana Tadeusza w zbiorach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu
Rękopis Pana Tadeusza w zbiorach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we WrocławiuFoto: Wikipedia/CC/Pleple2000

Odnowiona główna scena teatralna Białorusi otworzy podwoje w marcu. Budynek teatru Janki Kupały w Mińsku został otwarty w 1890 roku. Od ponad dwóch lat trwa jego rekonstrukcja. Pierwszym spektaklem, który publiczność zobaczy na odnowionej scenie, będzie "Paulinka". To klasyka Janki Kupały grana w tym teatrze od niemal 70 lat. Natomiast pierwszym całkowicie nowym spektaklem będzie "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.
Ihar Skrypka, kierownik literacki teatru powiedział Polskiemu Radiu, że obecnie trwają prace nad inscenizacją do "Pana Tadeusza". Kierownik literacki teatru stwierdził, że "Pan Tadeusz" będzie zapewne grany po raz pierwszy w teatrze na Białorusi.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Wystawa słynnego polskiego fotografa w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 06:00
Ludzie żyjący na Podlasiu - to temat wystawy fotografii Tomasza Tomaszewskiego, którą otwarto w mińskim Muzeum Sztuki Współczesnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rzeźby uratowane z kościołów na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 06:00
Na wystawie w Mińsku pokazano 30 odrestaurowanych figurek świętych i aniołów. Pochodzą one z kościołów zamykanych i niszczonych w czasach radzieckich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolędy dla Mickiewicza przed pomnikiem w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 14:30
Około 100 osób kolędowało pod pomnikiem Adama Mickiewicza w stolicy Białorusi, Mińsku. W tym roku mija 214 rocznica urodzin wieszcza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzeum w Zaosiu chce zaprosić rodzinę Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 14:00
Wizyta potomków Adama Mickiewicza z okazji 215 rocznicy jego urodzin w 2013 roku jest marzeniem dyrektora Muzeum Mickiewicza w Zaosiu na zachodzie Białorusi Anatola Jeumiankoua. Muzeum boryka się z dużymi trudnościami finansowymi; nie ma tam komputera, przecieka dach.
rozwiń zwiń