Raport Białoruś

Wystawa słynnego polskiego fotografa w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 06:00
Ludzie żyjący na Podlasiu - to temat wystawy fotografii Tomasza Tomaszewskiego, którą otwarto w mińskim Muzeum Sztuki Współczesnej.
Tomasz Tomaszewski
Tomasz TomaszewskiFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Prace jednego z najbardziej znanych polskich fotografów to także forma promocji tego regionu północno-wschodniej Polski.
Tomasz Tomaszewski powiedział Polskiemu Radiu, że na tej wystawie głównie pokazuje ludzi. Jego zdaniem, pejzaże i zwierzęta, z których słynie Podlasie, zostały już dosyć dobrze sfotografowane przez innych. Dlatego on skupił się na ludziach żyjących na Podlasiu i jak mówi, "poprzez nich próbuje opowiedzieć o niezwykłości tej krainy”.
Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, dyrektor z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, podkreśla, że Białoruś jest najważniejszym partnerem tego regionu. - Nie wyobrażam sobie, by nie kierować promocji do tego odbiorcy - mówiła. Magdalena Łyżnicka-Sanczenko zauważa, że Tomasz Tomaszewski sam nie pochodzi z Podlasia i właśnie dlatego miał świeże spojrzenie na ten region.
Wystawa została zorganizowana dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego , Instytutu Polskiego w Mińsku i miejscowego Muzeum Sztuki Współczesnej.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

 

Zdjęcia: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

/
Fotograf Tomasz Tomaszewski z ambasadorem RP w Mińsku, fot. Włodzimierz Pac, Polskie Radio
/
/
/

Włodzimierz
Włodzimierz Pac, Polskie Radio
Włodzimierz
Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Zdjęcia: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Wystawa wybitnego polskiego plakacisty w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 06:00
Leszek Żebrowski jest jednym z najwybitniejszych polskich grafików i plakacistów. Dla Białorusinów wybrał prace, które według niego powinny im być szczególnie bliskie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruska pisarka "mocną kandydatką do Nobla"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 11:00
Szwedzki dziennik pisze o typowaniach przed ogłoszeniem nazwiska laureata. Według jednej z osób znających już wybór jury, poważną kandydatką w przyszłości jest białoruska pisarka Swietłana Aleksijewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pałac Radziwiłłów w Nieświeżu zarobił milion dolarów

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 19:00
Muzeum odwiedziło w tym roku 300 tysięcy osób. Niedługo w pałacu na Białorusi odbędzie się pierwszy bal od czasu Radziwiłłów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzwony Radziwiłłów w Połoneczce na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 21:00
Dzwony zostały umieszczone w kościele w dawnym majątku Radziwiłlów. Zostały odlane ze środków tej rodziny. W niedzielę zostały poświęcone.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Areszty za "Dziady" dla powstańców styczniowych

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 10:23
Akcję upamiętniającą powstańców styczniowych co roku w ostatni weekend października organizują przedstawiciele białoruskiej opozycji. Tym razem zatrzymano cztery osoby.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Umowa o kulturze między Polską i Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 14:15
Dokument po kilku latach uzgodnień podpisali w Mińsku Tadeusz Strużecki - wiceminister kultury Białorusi i Leszek Szerepka - ambasador Polski na Białorusi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Grodnie odnaleziono pół tysiąca starodruków

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 17:00
Odnalezione starodruki to część byłej biblioteki zakonu franciszkanów. Zostały ukryte podczas drugiej wojny światowej. Obecnie odnalazł je ksiądz Józef Makarczyk, proboszcz miejscowego kościoła franciszkanów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Milicja wdarła się na tajny spektakl białoruski

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 21:05
Milicjanci wpadli do pomieszczenia, które wynajmował podziemny Teatr Wolny, tłumacząc, że zostali wezwani przez sąsiadów. Następnie przystąpili do sprawdzania dokumentów aktorów i widzów.
rozwiń zwiń