X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnice relikwii męki Pańskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 19:00
- Krzyż, do którego przybito Chrystusa, został podzielony na partykuły, a następnie rozproszono je po całym świecie - mówił w Dwójce Grzegorz Górny, autor książki "Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych".
Audio
Jak poradzić sobie z tajemnicą zmartwychwstania?
Jak poradzić sobie z tajemnicą zmartwychwstania?Foto: http://pixabay.com/

- Wiadomo, że krzyż odnalazła 14 września 325 roku święta Helena, matka Konstantyna Wielkiego i już ona dokonała pierwszego podziału na trzy części - opowiadał publicysta. Pierwsza trafiła do Konstantynopola, druga do Rzymu, trzecia została w Jerozolimie. W późniejszych latach dokonywano kolejnych podziałów.

Co ciekawe drzazgi i małe szczapki dotarły również do Polski. - Największy fragment znajdował się w Lublinie w kościele ojców Dominikanów, ale został skradziony na początku lat 90. i do dziś się nie odnalazł - wyjaśniał Grzegorz Górny. - Najbardziej znany fragment znajduje się dziś na górze Święty Krzyż. Od tej relikwii bierze zresztą swoją nazwę całe pasmo Gór Świętokrzyskich.

W audycji mówiliśmy także Gwoździach, Całunie Turyńskim, Sudarionie z Oviedo i o Chuście z Manopello, która została wykonana z najdroższego materiału świata.

***

Tytuł audycji: Tajemnica męki Chrystusa

Prowadzi:  Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: Grzegorz Górny, ks. Jerzy Banak

Data emisji: 25.03.2016

Godzina emisji: 19.00

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Penderecki: Pasję napisałem na skrawku stołu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 13:00
- Chciałem pokazać żonie, na co mnie stać, że potrafię skomponować coś, czego nikt inny napisać nie potrafił - zdradził kulisy powstania przełomowej "Pasji według św. Łukasza" Krzysztof Penderecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Tydzień: czas postu i porządków

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 15:00
- Już na Niedzielę Palmową było bielenie pomieszczeń. Malowało się, szorowało się podłogi, wieszało się świeże firanki, żeby wszystko wyglądało odświętnie - opowiadała Maria Rebzda z Łaznowa w Opoczyńskiem. A ten region nie był pod tym względem wyjątkowy.
rozwiń zwiń