Polskie Radio
Section05
Całun Turyński

Całun Turyński – niemy świadek Męki i Zmartwychwstania Chrystusa

491 lat temu w Świętej Kaplicy kolegiaty we francuskim Chambéry, gdzie przechowywano Całun Turyński, wybuchł pożar. Relikwia "została uratowana przez czterech mężczyzn, w tym dwóch franciszkanów, którzy rzucili się w ogień, wiadrami wody schłodzili skrzynię i wyciągnęli ją na zewnątrz", pisał Grzegorz Górny w książce "Świadkowie tajemnicy".
Zobacz więcej na temat:  Całun Turyński Jezus Chrystus badania chrześcijaństwo religia ewangelia

Ks. Waldemar Chrostowski: świadkiem męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa jest Całun Turyński

- Całun Turyński ma to do siebie, ze przeżywa się go nie wtedy, gdy się o nim opowiada, ale wtedy, gdy ma się możliwość go widzieć – powiedział ks. prof. Waldemar Chrostowski, teolog i biblista. W Wielką Sobotę odbędzie się nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc aktualności katolickie Całun Turyński Kościół Jezus Chrystus HISTORIA wiara Waldemar Chrostowski POLSKA Katarzyna Gójska

"Świadkowie tajemnicy". Śladami relikwii chrystusowych

"Świadkowie tajemnicy", to zapis dziennikarskiego śledztwa o materialnych śladach pozostawionych przez Jezusa z Nazaretu. Autorzy zebrali obszerną dokumentację, dotyczącą relikwii chrystusowych. Niektóre z nich zidentyfikowali jako prawdziwe. Gościem audycji "Szukając Dziury W Całym" był Grzegorz Górny, współautor publikacji.
Zobacz więcej na temat:  religia chrześcijaństwo Łukasz Warzecha Grzegorz Górny Całun Turyński Jezus Chrystus Janusz Rosikoń HISTORIA