Polskie Radio
Section05
droga krzyżowa

Droga Krzyżowa w Watykanie. Uniewinniony kapłan: wisiałem na krzyżu przez dziesięć lat

Więźniowie, w tym skazany za zabójstwo, rodzice ofiary morderstwa, ksiądz oskarżony i uniewinniony są wśród autorów rozważań Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek pod przewodnictwem papieża, która z powodu pandemii nie odbędzie się w Koloseum, ale na placu Św. Piotra.
Zobacz więcej na temat:  Kościół wiara aktualności katolickie Watykan droga krzyżowa ŚWIAT chrześcijaństwo Wielkanoc

"Polska pod Krzyżem". Miłość do Polski, drugiego człowieka i wiara w Boga

Zakończyła się akcja modlitewna "Polska pod Krzyżem", która w ten weekend odbywała się we Włocławku. Wydarzenie ewangelizacyjne na lotnisku w Kruszynie zorganizowane w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zgromadziło ponad 60 tys. osób z całej Polski. Zebrani modlili się, słuchali konferencji i uczestniczyli w uroczystościach religijnych. Zapraszamy do wysłuchania relacji z Drogi Krzyżowej i rozmów z biskupem włocławskim Wiesławem Meringiem.
Zobacz więcej na temat:  Polska pod Krzyżem 2019 Włocławek Kościół katolicki droga krzyżowa społeczeństwo

"Czas oczekiwania". Reportaż Antoniego Rokickiego

Wielki post, rekolekcje, droga krzyżowa czy nocne czuwanie w kościele. Każdy z nas ma inny, szczególnie ważny moment wielkiego postu. To czas, kiedy możemy się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem. - Jeśli ktoś dobrze przeżyje całe Triduum Paschalne, to duchowo jest umocniony na cały rok - przekonuje ks. Grzegorz Michalczyk, rektor Kościoła św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielki Post droga krzyżowa Rekolekcje Wielkopostne Kościół

Filipiny: pokutnicy dali się przybić do krzyży

Jak co roku w Wielki Piątek na północy Filipin pokutnicy dali się przybić do drewnianych krzyży, zgodnie z panującą tam tradycją, której nie pochwala Kościół katolicki. Zdaniem ukrzyżowanych ten obrzęd jest świadectwem wiary, aktem pokuty bądź sposobem na wybłaganie łaski u Boga. Do krzyży dało się przybić czterech mężczyzn i kobieta. Część z nich miała na głowie koronę cierniową.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Filipiny droga krzyżowa

Procesja drogi krzyżowej w Jerozolimie

Kilkaset osób przeszło w procesji drogi krzyżowej ulicami Starego Miasta w Jerozolimie. Tegoroczna wielkopiątkowa uroczystość była mniej liczna niż w latach ubiegłych. Powodem był zarówno ulewny deszcz jak i dodatkowe obostrzenia wprowadzone przez izraelskie władze w związku z zamieszkami w Gazie i rozpoczynającym się równocześnie żydowskim świętem Paschy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielkanoc Jerozolima droga krzyżowa aktualności katolickie

100 tysięcy uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Ponad 60 tysięcy uczestników w dwudziestu krajach na całym świecie przejdzie Ekstremalną Drogę Krzyżową. Nocą, w milczeniu i samotności każdy z pątników pokona pieszo jedną z kilkuset leśnych tras liczących od 40 do 144 kilometrów. Tydzień temu to wyzwanie podjęło już ponad 20 tysięcy osób, a jeszcze wcześniej kolejne tysiące. Swojego błogosławieństwa udzielił im papież Franciszek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA droga krzyżowa chrześcijaństwo Kościół katolicki katolicyzm