X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mój fioł literacki: Krystian Lupa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 18:12
Gościem ostatniej audycji z naszego wakacyjnego, bibliofilskiego cyklu będzie ceniony reżyser i scenograf. Zapraszamy w sobotę o 12.
Audio

Gdzie czytają: w łóżku, w kawiarni, w bibliotece, w parku? Jak czytają: równolegle kilka rzeczy, zarywając noce, a może metodycznie? Czy wracają do klasyków, czy są na bieżąco ze wszystkim, no i: kto znajduje się na liście ich książek najważniejszych (ulubionych, fascynujących, do polecenia, nie do pożyczenia…). I co w ogóle znaczy dla nich literatura? Co trzy tygodnie w audycji "Mój fioł literacki" mamy niepowtarzalną okazję wysłuchać zwierzeń twórców literackich, badaczy, bibliofilów i bibliomaniaków na temat, właśnie, życia z książką.

Gośćmi dotychczasowych audycji byli prof. Michał Paweł Markowski, Mariusz Szczygieł, Zygmunt Miłoszewski oraz Wojciech Bonowicz.

/

 

W najbliższą sobotę spotkamy się natomiast z Krystianem Lupą – reżyserem, scenografem, tłumaczem.

Jeszcze na studiach Lupa był asystentem Swinarskiego podczas realizacji Hamleta w Starym Teatrze. Przyznawał, że to właśnie od tego reżysera nauczył się głębokiego wnikania w sens poszczególnych teatralnych scen oraz pracy z aktorem. Fascynował go także teatr Tadeusza Kantora i sposób funkcjonowania aktora w Kantorowskiej scenicznej rzeczywistości.

W teatrze Lupa zadebiutował w 1976 roku ("Rzeźnia" Mrożka w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie). Współpracował z teatrami w Jeleniej Górze, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Krystian Lupa jest autorem zbioru szkiców "Utopia i jej mieszkańcy" (1994) oraz trzech tomów prozy - "Labirynt" (2001), "Podglądania" (2003) i "Utopia 2. Penetracje" (2003), w których znalazły się fragmenty dzienników reżysera.

 

Na audycję zapraszają Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

17 sierpnia (sobota), godz. 12:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fioł literacki według prof. Michała Pawła Markowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 20:40
W pierwszej audycji z nowego cyklu Dwójki rozmawialiśmy z wybitnym literaturoznawcą, eseistą i tłumaczem o jego literackich pasjach i fascynacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fioł literacki Mariusza Szczygła

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 07:00
Książki ukochane, zaczytane, których nie chce się kończyć – tak są dobre. Ponadto Hrabal, Vonnegut i dużo innych literackich pasji jednego z najlepszych polskich reporterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zygmunt Miłoszewski: fikcja pozwala przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 23:33
Najlepszy znajomy Davida Copperfielda, podróżnik do Bullerbyn, poza tym autor kryminału, na którego podstawie powstał właśnie popularny film. Młody polski pisarz opowiadał w Dwójce o swoich literackich pasjach.
rozwiń zwiń