"Akademia Operowa to szlif głosów klasy mistrzowskiej"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 17:00
- Nabór do Akademii Operowej to cykl wielu ogólnopolskich przesłuchań i niezwykle wymagającej selekcji głosów, które potrzebują szlifu mistrzowskiego. To wyższy stopień śpiewaczego wtajemniczenia - mówiła w Dwójce prof. Izabela Kłosińska.
Audio
Karolina Makuła i Agnieszka Grochala
Karolina Makuła i Agnieszka GrochalaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Izabela Kłosińska 1200.jpg
Izabela Kłosińska. Kto jest wrogiem śpiewaczki?

W Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, pod okiem znakomitych artystów młodzi śpiewacy zdobywają kolejne stopnie zawodowego wtajemniczenia. 

- To jedyny w Polsce system kształcenia muzycznego oparty o model warsztatowy, który sprawdził się na całym świecie. Jest on pomostem między kształceniem akademickim a życiem zawodowym młodego artysty. Model warsztatowy pozwala młodym śpiewakom, a także pianistom łączyć swoje zobowiązania artystyczne z dalszym doskonaleniem umiejętności - powiedziała Beata Klatka.

Program kształcenia młodych talentów przynosi obiecujące rezultaty, bo jego absolwenci z powodzeniem podbijają artystyczne sceny. - Mamy za sobą siedem lat warsztatów śpiewaczych dla młodych ludzi rozpoczynających karierę i mamy się czym pochwalić. Naszą niezwykle zdolną młodzieżą zachwycają się zagraniczne impresariaty - mówiła prof. Izabela Kłosińska. A jak rolę Akademii Operowej w rozwoju swoich karier oceniają sami młodzi artyści? Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Izabela Kłosińska, Tomasz Konieczny i Beata Klatka oraz Justyna Bluj (sopran), Agnieszka Grochala (sopran), Karolina Makuła (mezzosopran), Marcjanna Myrlak (mezzosopran), Rafał Tomkiewicz (kontratenor), Paweł Trojak (baryton), Krzysztof Bączyk (bas), Dominika Peszko (fortepian), Kyeong-Yeon Seo (fortepian), Edmund Whitehead (fortepian).

Data emisji: 30.12.2017

Godzina emisji: 17.00

mko/mz

Czytaj także

Trinity Boys Choir. Tak trzeba śpiewać, chłopcy!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 10:55
– Sądzę, że dzieci powinny słuchać śpiewających rówieśników, bo to zachęci je do robienia tego samego – mówił David Swinson, dyrygent i dyrektor artystyczny Trinity Boys Choir.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkadiusz Krupa. Na przekór babci, oboistą został

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 11:00
- Dlaczego gram na oboju? Moja babcia umiała grać na fortepianie i jej uwagi na temat mojej uczniowskiej gry bardzo mnie peszyły. W końcu więc wybrałem sobie instrument, na którym się babcia nie zna - powiedział w Dwójce Arkadiusz Krupa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Barok i wiolonczela. Spotkanie z Jarosławem Thielem

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 20:30
Gościem "Five o'clock" jest dyrektor artystyczny Wrocławskiej Orkiestry Barokowej. Transmisja spotkania na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Konieczny. Z młodzieżą po "Złoto Renu"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 14:30
– To zespół ludzi wprawdzie młodych, ale o niezwykłym potencjale. Jestem z nich bardzo dumny – mówił wybitny śpiewak o uczestnikach Akademii Operowej.
rozwiń zwiń