Polskie Radio
Section05
Izabela Kłosińska

Marcin Bronikowski nie żyje. "Był unikatowym artystą, znakomitym śpiewakiem i wyjątkowym człowiekiem"

- Marcin Bronikowski był unikatowym artystą, wyjątkowym człowiekiem, dobrym, życzliwym, zawsze uśmiechniętym, z otwartą głową i otwartym sercem. Nie było w nim zazdrości, zawiści i złej energii. Zawsze był życzliwy dla całego środowiska, dziennikarzy, melomanów, swoich fanów - w Dwójce zmarłego śpiewaka tak wspominała Iwona Hossa.
Zobacz więcej na temat:  odeszli 2024 Marcin Bronikowski opera śpiew Izabela Kłosińska Dwójka Karol Furtak Iwona Hossa

Ewa Podleś we wspomnieniach. Izabela Kłosińska: ona cała była muzyką

- Jej technika, sposób podejścia do zawodu, przygotowanie i zdecydowanie było niesamowite, była wielkiej klasy profesjonalistką. Na egzaminie do Akademii Muzycznej stanęła już jako gotowa śpiewaczka, te jej koloratury i sposób przekazywania frazy i emocji, w tym nie było nic sztucznego. Cała była muzyką - mówiła w Dwójce prof. Izabela Kłosińska, znakomita sopranistka, solistka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej i pedagog.
Zobacz więcej na temat:  odeszli 2024 Dwójka Ewa Podleś Jerzy Marchwiński Magdalena Łoś Marcin Majchrowski Izabela Kłosińska Łukasz Borowicz Stanisław Leszczyński Waldemar Dąbrowski Wiesław Ochman Piotr Kamiński opera

Izabela Kłosińska: Stanisław Moniuszko to nasze dobro narodowe [ZOBACZ WIDEO]

- Kolejny konkurs odbywa się w wyjątkowym czasie. Tragiczne rzeczy dzieją się blisko nas, a my przeżywamy wielkie święto muzyki. Życie jest wielokolorowe, niesie różne wyzwania. Ludzie młodzi są bardzo spragnieni kształcenia, zdobywania laurów, może dlatego ten rok był rekordowy pod względem liczby zgłoszeń. Zapowiada się bardzo emocjonalny konkurs - mówiła Izabela Kłosińska, sopranistka, członek jury 11. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki, który rozpoczyna się 6 czerwca.
Zobacz więcej na temat:  Izabela Kłosińska opera Teatr Wielki - Opera Narodowa Dwójka Stanisław Moniuszko Andrzej Sułek