"Millenium". Zbrodnie i śledztwa wśród dymków

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 15:15
W audycji "Wybieram Dwójkę" pisarz Tomasz Kołodziejczak opowie o serii komiksów opartych na słynnej trylogii "Millenium" Stiega Larssona.
Fragment okładki jednego z komiksów z cyklu Millenium
Fragment okładki jednego z komiksów z cyklu "Millenium"Foto: materiały prasowe

Ponadto w programie o najnowszym numerze "Zeszytów Literackich" poświęconych literaturze hiszpańskojęzycznej będą mówili tłumaczka Ewa Zaleska i zastępca redaktora naczelnego Marek Zagańczyk.

Zapowiemy prapremierę spektaklu "Mary Page Marlowe" Tracy Letts w reżyserii Adama Orzechowskiego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i wybierzemy się na wycieczkę do Ratusza Staromiejskiego w Toruniu, gdzie zobaczyć można miejsca zazwyczaj niedostępne.

***

Na"Wybieram Dwójkę" w czwartek (13.07) w godz. 16.00-19.00 zaprasza Jakub Kukla.

mc/jp

Czytaj także

"Komiks w Polsce ma dziś wiele twarzy"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 09:00
- Wielu ludziom się wydaje, że komiks skończył się u nas po 1989 r. na "Tytusie, Romku i A'Tomku” czy "Kajko i Kokoszu". Tak nie jest. Polski komiks żyje i z roku na rok ma się coraz lepiej - mówił Szymon Holcman, zapraszając na festiwal "Niech żyje komiks!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Maus". Historia Zagłady wyrażona w komiksie

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 18:30
- Uważam, że "Maus" ze wszystkich dzieł, książek czy filmów, najbardziej zbliżył się do okrutnej prawdy o tamtym czasie – podkreślał Szymon Holzman, opowiadając o słynnym komiksie Arta Spiegelmana na temat Holokaustu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bradl". Komiks o inżynierze-konspiratorze

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 14:00
W audycji przedstawiliśmy relację z Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie odbyła się premiera komiksu poświęconego słynnemu polskiemu szpiegowi z czasów II wojny światowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powstał komiks o ostatnim żołnierzu wyklętym

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 17:16
- Józef Franczak był człowiekiem, który najdłużej po wojnie pozostawał w podziemu. Zrobiliśmy o nim komiks, żeby jego postać i pamięć o nim trafiła w obieg kultury masowej - mówił w Dwójce Witold Tkaczyk, współautor tomu "Oto jest głowa Franczaka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dali kontra Warhol". Konfrontacja w PKiN

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 15:00
W audycji "Pop-południe" wybraliśmy się na warszawską wystawę prezentującą prace słynnego surrealisty oraz ikony pop-artu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bohdan Butenko. Rysownik, ilustrator, grafik

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 18:45
Gościem audycji był artysta, który znany jest rownież jako autor komiksów i książek, scenarzysta oraz projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych.
rozwiń zwiń