Dynastia Sowów na "Muzycznej Scenie Tradycji". Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 08:00
Pierwszy tegoroczny koncert naszego cyklu poświęciliśmy rodzinie muzyków z Pogórza Dynowskiego - w związku z premierą nowej płyty radiowej serii "Muzyka źródeł".
Antoni Sowa, nestor rodu Sowów, jedyny w rodzinie skrzypek z akademickim wykształceniem muzycznym
Antoni Sowa, nestor rodu Sowów, jedyny w rodzinie skrzypek z akademickim wykształceniem muzycznymFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Album "Dynastia Sowów z Piątkowej" zawiera radiowe nagrania muzyków z tytułowego rodu z lat 70. minionego wieku. O płycie opowiedzą autorzy: Anna Szotkowska i Kuba Borysiak oraz prof. Piotr Dahlig.

W koncercie wzięli udział przedstawiciele rodziny Sowów: Antoni Sowa - skrzypek, nestor rodu (którego nagrania znalazły się na płycie), a także kontynuatorzy tradycji: Andrzej Sowa i Kapela "Młoda Harta" oraz wywodzący się z rodu Sowów cymbalista Andrzej Baran.

 

Melodie Pogórza Dynowskiego, grane przed laty przez Kapelę z Piątkowej, zabrzmiały także w wykonaniu Kapeli Witolda Brody, skrzypka, badacza, od blisko 20 lat dokumentującego muzyczną tradycję regionu rzeszowskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Scena Tradycji

Prowadzenie: Kuba Borysiak

Data emisji: 15.03.2015

Godzina emisji: 16.00

 

 

/

mm/kd

Czytaj także

Koncert pamięci Jana Gacy - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 12:00
- W czasie naszych spotkań Jan Gaca grał na skrzypcach i mówił: "No, ja się tyle nauczyłem. A wy?". Zaczynaliśmy grać, a on oceniał: "Skarbie, nie masz czasu ćwiczyć" - mówił w Dwójce Maciej Żurek podczas koncertu poświęconego pamięci radomskiego skrzypka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tak się kolędowało na Lubelszczyźnie!

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 14:00
Przypominamy nagranie wideo niezwykłego koncertu "Nie masz ci nie masz nad tę gwiazdeczkę" - złożonego kolęd i pastorałek z Lubelszczyzny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Owce przeciwpowodziowe, czyli powrót baców

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 17:00
- Obecnie w Polsce działa około stu baców. Ale widzę przed tym zawodem ogromne perspektywy - mówił Piotr Kohut, pasterz z Koniakowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sekrety Orawy. Jedna staruszka tańczyła koteckę

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 17:00
O odkrywaniu ginącej kultury Orawy opowiadał, kończący w tym roku 90 lat, Andrzej Haniaczyk - zasłużony propagator górali orawskich, spiskich i podhalańskich.
rozwiń zwiń