Marek Krystian Emanuel Baczewski "Nie używaj tego ognia"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2008 13:06
PREMIERA słuchowiska "Nie używaj tego ognia" Marka Baczewskiego.

Autor słuchowiska Nie używaj tego ognia, Marek Baczewski, został uhonorowany Nagrodą Specjalną przyznaną w tym roku przez Stowarzyszenie Autorów Zaiks w konkursie zamkniętym na słuchowisko ogłoszonym  przez Polskie Radio i Zaiks dla uczczenia przypadającej w tym roku 80. rocznicy powstania pierwszego polskiego słuchowiska oryginalnego i jubileuszu Stowarzyszenia Autorów Zaiks. Jest to przedziwna historia o przenikaniu się dwóch światów: świata realnego i świata duchów, ci co odeszli uczestniczą w życiu żywych. Duchom zmarłych towarzyszą opowieści o ich losach, z tych opowieści wyłania się historia ziem, na których to wszystko się dzieje. Nie są to dzieje czarno-białe, a w ludziach zarówno tych żyjących jak i tych, którzy odeszli dobro miesza się ze złem; do żywych mieszkańców zagubionej gdzieś w lasach wioski przychodzą  dobrzy i źli Niemcy, Rosjanie, Żydzi. Nic nie jest jednoznaczne i jednowymiarowe, do tego stopnia, że w końcu nie wiadomo gdzie przebiega granica między światem realnym a światem duchów. Może ci, których uważamy za żywych wcale nimi nie są?

Marek Baczewski Nie używaj tego ognia reż. Waldemara Modestowicza w obsadzie: Adam Ferency, Franciszek Pieczka, Zofia saretok, Witold Pyrkosz, Elżbieta Kępińska, Sylwester Maciejewski. Premiera!!!

Czytaj także

„Dekameron” Giovanniego Boccaccia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2010 10:20
Program 1 Polskiego Radia zaprasza dziś na słuchowisko w reżyserii i adaptacji Andrzeja Piszczatowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozdano nagrody Grand PiK 2010

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 22:05
W Ogólnopolskim Konkursie na Artystyczną Formę Radiową i Warsztaty reportażowo-słuchowiskowe Grand PiK 2010 organizowanym przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw wygrała Maria Brzezińska z Radia Lublin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powieść w Teatrze Wyobraźni: Joseph Conrad "Zwycięstwo"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2009 19:07
W cyklu Powieść w Teatrze Wyobraźni słuchowisko na podstawie książki Josepha Conrada "Zwycięstwo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Juliusz Słowacki „Fantazy”

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2010 01:39
Za słuchowisko Fantazy Piotr Cieplak otrzymał na zakończonym właśnie X Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” nagrodę za reżyserię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Wojtyszko "Chryje z Polską"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 15:35
Dramat w Teatrze Wyobraźni - "Chryje z Polską. Rzecz o Stanisławie Wyspiańskim" - słuchowisko według sztuki Macieja Wojtyszki w reżyserii Autora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PREMIERA TEATRALNA! "Proces" Kafki w najnowszym przekładzie

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2009 19:39
W cyklu Powieść w Teatrze Wyobraźni premiera słuchowiska wg. znakomitego opowiadania Franza Kafki pt.: Proces w najnowszym polskim przekładzie Jakuba Ekiera i w adaptacji radiowej Witolda Malesy. Reżyseria Jana Warenyci, w roli Józefa K. - Grzegorz Kwiecień.
rozwiń zwiń