X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po co Brytyjczykom wcześniejsze wybory?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 18:55
– Theresa May przez wiele miesięcy zapewniała, że nie ma zamiaru zwoływać przedterminowych wyborów. Trudno przesądzić, dlaczego zmieniła zdanie, ale cel jest chyba dość oczywisty – mówił Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej".
Audio
  • Po co Brytyjczykom wcześniejsze wybory? (Puls świata/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

19 kwietnia brytyjska Izba Gmin poparła rządowy wniosek o samorozwiązanie parlamentu, zgodnie z którym wybory parlamentarne odbędą się 8 czerwca 2017 r., czyli trzy lata przed terminem. Łukasza Pawłowskiego pytaliśmy, jakie znaczenie będą miały te wybory, dlaczego rząd Theresy May chce je przeprowadzić i co w ich wyniku mogą zyskać Brytyjczycy.

Gość Dwójki tłumaczył, jaki cel przyświecał nagłej decyzji brytyjskiej premier, i zwrócił uwagę na to, jak ważny w tej sprawie jest kontekst ścierających się ze sobą sił w brytyjskim parlamencie i partyjnej arytmetyki, a przede wszystkim - Brexitu. Spekulował też na temat ewentualnego faworyta wyborów, zwracając uwagę, że możemy być świadkami nieoczekiwanych zwrotów akcji podczas kampanii wyborczej.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Krzysztof Renik

Gość: Łukasz Pawłowski (publicysta "Kultury Liberalnej")

Data emisji: 19.04.2017

Godzina emisji: 17.45

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory w Holandii. "Partia Wildersa najwięcej wygrała"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 16:30
- Paradoks tych wyborów polega na tym, że partia, która najwięcej wygrała, czyli partia Wildersa, nie zajęła 1. miejsca w wynikach - mówił w "Pulsie świata" prof. Sławomir Magala z Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ponad 40 proc. Francuzów nie wie, na kogo zagłosuje"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 18:38
- Zaczyna się ostatnia prosta kampanii. Patrząc na sondaże wydaje się, że pierwsza dwójka jest nienaruszalna - mówił o wyborach prezydenckich we Francji publicysta Jerzy Szygiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak w Londynie. "Przesłanek jest bardzo dużo"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 15:00
- Każda z tych przesłanek jest równouprawniona, musimy je na razie wszystkie rozważać, dopóki nie dowiemy się, z kim mamy do czynienia - podkreślał Grzegorz Cieślak, ekspert do spraw terroryzmu, komentując wydarzenia sprzed siedziby brytyjskiego parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wschód-Zachód, czyli Unia dwóch prędkości

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 10:00
- Unia Europejska nie do końca oddaje to, czym Europa jest. Wspólnota ta powstała w sztucznych granicach wyznaczonych przez jałtański ład polityczny. Wydaje się, że mieszkańcy Europy Zachodniej przyzwyczaili się do podziału z czasów żelaznej kurtyny - powiedział w Dwójce Jarosław Guzy.
rozwiń zwiń