REKLAMA

Teatr Polski we Wrocławiu. Będzie konkurs na nowego dyrektora?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 19:30
O przyszłości wrocławskiej placówki rozmawialiśmy z obecnym dyrektorem Krzysztofem Mieszkowskim oraz Dominikiem Kłosowskim z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Audio
  • Teatr Polski we Wrocławiu. Będzie konkurs na nowego dyrektora? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Krzysztof Mieszkowski (na zdjęciu) od 2006 roku jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Sprawuje również funkcję redaktora naczelnego Notatnika Teatralnego.
Krzysztof Mieszkowski (na zdjęciu) od 2006 roku jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Sprawuje również funkcję redaktora naczelnego "Notatnika Teatralnego".Foto: PAP/Maciej Kulczyński

– Wszystko wskazuje na to, że będzie konkurs na dyrektora Teatru Polskiego – powiedział Dominik Kłosowski. – Oczywiście ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie zarząd województwa dolnośląskiego – mówił, dodając, że decyzja nie zostanie podjęta, dopóki zarząd nie przyjmie uchwały o konkursie, a ta nie wejdzie w życie.

Kadencja Krzysztofa Mieszkowskiego kończy się w sierpniu 2016 r. Dyrektor sprzeciwia się konkursowi, oczekując przedłużenia swojego kontraktu. Popiera go Rada Artystyczna Teatru Polskiego. W Dwójce Krzysztof Mieszkowski stwierdził, że Urząd Marszałkowski wcale nie chce rozmawiać z zespołem teatru o jego przyszłości.

Dlaczego tak jednoznacznie lekceważycie naszą pracę i podważacie sens tego, co przez ostatnie dziesięć lat zostało wypracowane w Teatrze Polskim we Wrocławiu? – pytał Krzysztof Mieszkowski. Dominik Kłosowski zwrócił jednak uwagę , że odbyło się już sześć rozmów o przyszłości placówki.

Zapraszamy do wysłuchania argumentów obu stron sporu w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Krzysztof Mieszkowski (dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu), Dominik Kłosowski (zastępca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego)

Data emisji: 25.02.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/mg

Czytaj także

Dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu: wicepremier nie ma prawa do cenzury

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 16:38
Krzysztof Mieszkowski wyjaśniał na antenie radiowej Jedynki, że w spektaklu "Śmierć i dziewczyna" nie ma scen pornograficznych, a wypowiadający się na temat tej sztuki wicepremier prof. Piotr Gliński nie wie, co jest w niej zawarte.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Minister Gliński: nie będę ingerował w przekaz artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 16:20
- Wolność twórcza ma szerokie granice, ale one istnieją. Będziemy w tej kwestii delikatni - deklarował wicepremier Piotr Gliński, komentując w Dwójce "awanturę" wokół Teatru Polskiego we Wrocławiu i przedstawiając priorytety nowej polityki kulturalnej.
rozwiń zwiń