REKLAMA

"Jestem przestrzeń " Moniki Borzym. Płyta z powstańczymi wierszami

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 20:00
- To jest taki materiał, który omija głowę i trafia prosto do serca. Pracując przy nim, nie potrafiłam kontrolować swoich emocji – powiedziała wokalistka jazzowa, która nagrała właśnie płytę "Jestem przestrzeń" z piosenkami do wierszy poetki Anny Świrszczyńskiej.
Audio
  • Monika Borzym o najnowszej płycie "Jestem przestrzeń" (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z twórcami płyty "Jestem przestrzeń" z tekstami Anny Świrszczyńskiej (Wybieram Dwójkę)
  • Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, poleca płytę Moniki Borzym "Jestem przestrzeń" (Poranek Dwójki)

- Proces nagrywania tych piosenek był dla mnie bardzo burzliwy. Bywały takie momenty, że całe moje ciało pokrywały ciarki i musiałam sobie robić przerwę, bo nie byłam w stanie dalej pracować. Czasem zdarzało mi się popłakać, czasem musiałam wyjść ze studia… - opowiadała artystka, której najnowszy krążek opiera się na wierszach poetki stworzonych w okresie Powstania Warszawskiego.

W nagraniu audycji posłuchamy również o tym, jak Anna Świrszczyńska przedstawiła realia powstańczej Warszawy, i dowiemy się, za co można określić ja mianem rewolucjonistki.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Monika Borzym (wokalistka jazzowa)

Data emisji: 14.07.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/jp

Czytaj także

"Jestem baba". Poezja Anny Świrszczyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 08:20
W 105. rocznicę urodzin Anny Świrszczyńskiej Piotr Matywiecki opowiadał w audycji "Portrety" o jej poezji, a także o poświęconej pisarce książce Czesława Miłosza pt. "Jakiegoż to gościa mieliśmy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Świrszczyńska i wiersz biały w wersji pop

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 10:30
– To nie jest czułostkowa poezja, ma bardzo mocny przekaz osobisty – mówiła Paulina Kinaszewska, aktorka, skrzypaczka i wokalistka zespołu Maryna C.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Monika Borzym i muzyczne bunty

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 10:00
- Moja płyta jest wyrazem buntu przeciwko niewykorzystywaniu wybitnych instrumentalistów na rzecz komputera, przeciwko syntetycznej produkcji, która już niewiele wspólnego ma z radością wspólnego muzykowania - opowiadała Monika Borzym o swoim albumie "Back to the Garden".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Machalica: wszystkie piosenki Młynarskiego umiem na pamięć

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 11:00
– Całe swoje zawodowe życie zbierałem się do tego, by zrobić recital z piosenek Wojtka Młynarskiego i nigdy nie miałem odwagi. Namówiło mnie trzech muzyków z Częstochowy – mówił aktor i wielbiciel twórczości autora "Jeszcze w zielone gramy".
rozwiń zwiń