Świąteczna zbiórka na rzecz potrzebujących aktorów. "To było wspaniałe i oczyszczające"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 11:09
- Idea, która nam przyświeca, takiego codziennego trudu, pomagania naszym kolegom, ona się gdzieś odzwierciedla w tych emocjach, które widzieliśmy w widzach podczas świątecznej zbiórki w Teatrze Polskim w Warszawie - mówiła w "Poranku Dwójki" Katarzyna Traczyńska z zarządu Fundacji im. Darii Trafankowskiej.
Fundacja im. Darii Trafankowskiej organizuje charytatywne koncerty i inne imprezy artystyczne, by zbierać środki na leczenie i rehabilitację aktorów
Fundacja im. Darii Trafankowskiej organizuje charytatywne koncerty i inne imprezy artystyczne, by zbierać środki na leczenie i rehabilitację aktorówFoto: Shutterstock/Photographee.eu
  • Celem Fundacji im. Darii Trafankowskiej jest ratowanie życia i zdrowia aktorów.
  • Od 2017 roku organizowana jest świąteczna zbiórka na rzecz podopiecznych fundacji.

Organizacja ta powstała dzięki inicjatywie grupy przyjaciół zbierających pieniądze na leczenie aktorki, Darii Trafankowskiej. Jej wolą było stworzenie fundacji pomagającej ciężko chorym ludziom. I to nie wyłącznie w sposób finansowy. Tak powstała pierwsza i jak dotąd jedyna fundacja wspomagająca środowisko artystyczne, ludzi związanych ze sceną.

W wieczór sylwestrowy, 31 grudnia ubiegłego roku, w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się cykliczna już, rozpoczęta w 2017 roku, świąteczna zbiórka na rzecz Fundacji im. Darii Trafankowskiej.

- Po przedstawieniu "Wiśniowy sad" w reżyserii Krystyny Jandy wyszliśmy w kostiumach na foyer z puszkami do widzów. Ten kontakt z nimi był absolutnie magnetyczny i wspaniały. Ofiarność ludzi, ich serdeczność była… Trudno nawet znaleźć słowa, by opisać to, co się wydarzyło. To był wspaniały wieczór, który przyniósł bardzo piękną, ofiarną i hojną kwotę – relacjonowała Katarzyna Skarżanka.

Fundacja im. Darii Trafankowskiej wespół z Teatrem Polskim

Inna członkini zarządu Fundacji im. Darii Trafankowskiej, Dorota Landowska, dziękowała na antenie Dwójki kierownictwu Teatru Polskiego w Warszawie i wszystkim, dzięki którym zbiórka zakończyła się sukcesem. - Ogromny ukłon dla dyrektora Andrzeja Seweryna i dyrektora Janusza Majcherka, dla których to w ogóle nie był żaden problem i po raz kolejny fundacja mogła schronić się pod tymi gościnnymi skrzydłami. Ogromne podziękowania też dla naszej koleżanki Grażyny Barszczewskiej, która zaprosiła całą publiczność do udziału w zbiórce, a ta entuzjastycznie zareagowała – podkreślała.


Posłuchaj
15:17 Poranek Dwójki 13.01.2022 trafankowska.mp3 Dorota Landowska, Katarzyna Skarżanka i Katarzyna Traczyńska o misji i działaniach Fundacji im. Darii Trafankowskiej (Poranek Dwójki) 

Działalność Fundacji im. Darii Trafankowskieji firmują swoim wizerunkiem takie osoby jak: Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Foremniak, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Beata Ścibakówna, Maria Pakulnis, Edyta Olszówka czy Karolina Gruszka.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Dorota Landowska, Katarzyna Skarżanka i Katarzyna Traczyńska (członkinie zarządu Fundacji im. Darii Trafankowskiej)

Data emisji: 13.01.2022

Godzina emisji: 9.30

pg

Czytaj także

Wolontariat hospicyjny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 00:00
Wolontariat wyjątkowy, momentami niezwykle trudny, ale też będący źródłem wielu pozytywnych emocji, wzruszeń, radości i ogromnej satysfakcji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdy szpital zamienia się w cyrkową arenę. Czerwone Noski dają dzieciom siłę

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 10:00
Dzięki nim szpital raz na jakiś czas zmienia się w cyrkową arenę, na której można zobaczyć pokaz wirujących talerzy, żonglowania i wiele innych porywających sztuczek. To wszystko w wykonaniu najmłodszych i nastoletnich pacjentów poruszających się o kulach albo na wózkach inwalidzkich. Fundacja Czerwone Noski już dziewięć razy zorganizowała projekt "Supersprawni" – tygodniowe warsztaty dla przebywających w szpitalu dzieci, podczas których artyści-klowni uczą ich sztuczek magicznych i cyrkowych.
rozwiń zwiń