Od Vivaldiego do Elgara. NOSPR kameralnie [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 15:33
W poniedziałkowy wieczór (6.07) katowiccy symfonicy zagrali kolejny koncert w wyjątkowym cyklu zamykającym sezon artystyczny 2019/2020.
Plansza reklamowa
Plansza reklamowaFoto: PR

Program:

Antonio Vivaldi Koncert h-moll na 4 skrzypiec i basso continuo op. 3 nr 10, RV 580, Koncert na 2 wiolonczele i basso continuo g-moll RV 531; Giovanni Bottesini Fantazja „I Puritani” na wiolonczelę, kontrabas i orkiestrę kameralną (opr. M. Romanowski), Franz Josef Reinl Impresja i Jou-jou  na dwie harfy i orkiestrę smyczkową,  Edward Elgar Serenada na smyczki e-moll op. 20.

Wykonanie:

Orkiestra smyczkowa NOSPR, Rafał Zambrzycki (skrzypce, prowadzenie), Adam Krzeszowiec (wiolonczela), Jacek Gwizdoń (wiolonczela) Marek Romanowski (kontrabas), Krzysztof Waloszczyk (harfa) Elżbieta Korelus (harfa).

Koncert z cyklu "NOSPR kameralnie" - kameraliści Narodowej  Orkiestry  Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

***

"Letnią promenadę" w poniedziałek (6.07) w godz. 19.00-21.30 prowadziła Joanna Grotkowska.

Zobacz więcej na temat: NOSPR
Czytaj także

NOSPR powraca. Ewa Bogusz-Moore: muzycy już się stroją

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 11:17
- Przez cały czerwiec zagramy osiem koncertów w ramach serii "NOSPR Kameralnie". Usłyszymy m.in. Mozarta i Szostakowicza, a więc zapraszamy na nasze strony, zarówno Facebookową, jak i internetową - mówiła w Dwójce Dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, która zaprasza na niezwykłe koncerty online.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alexander Liebreich: chcielibyśmy mieć taką salę jak w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 20:13
- Tęsknię za Katowicami. Pokochałem atmosferę tego miasta. Brak mi wielu przyjaciół. Nawiązałem szereg bardzo serdecznych i bliskich przyjaźni ze wspaniałymi ludźmi, których poznałem w orkiestrze - mówił w "Filharmonii Dwójki" dyrektor artystyczny NOSPR w latach 2012-2019.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert pamięci Krzysztofa Pendereckiego. ZOBACZ WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 16:40
To był z pewnością jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów sezonu. NOSPR wystąpił po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy z udziałem publiczności. Orkiestra zagrała w zmniejszonym składzie, a na specjalnie dostosowanej sali publiczność zasiada w maseczkach. Zapraszamy do obejrzenia wideo.
rozwiń zwiń