Polskie Radio
Section05
Aleksiej Nawalny

NASZ WYWIAD "Wybory” do Dumy. Iwona Wiśniewska (OSW): tzw. mądre głosowanie Nawalnego może napsuć Kremlowi wiele krwi

- Władza ma wszelkie instrumenty, by sfałszować wyniki głosowania do Dumy i wdraża je regularnie. Jednak nasilające się niezadowolenie społeczne z obecnej sytuacji społeczno-ekonomicznej w Rosji, osłabia poparcie dla elity rządzącej i partii władzy – powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl Iwona Wiśniewska z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Rosja NASZ WYWIAD Władimir Putin Zapad 2021 UE wybory w Rosji Aleksiej Nawalny

Wybory w Rosji. Dr Domańska: mają pokazać, że władza kontroluje sytuację w kraju

W Rosji rozpoczęły się wybory do Dumy Państwowej. - Informacje, które od rana spływają, na temat przebiegu głosowania, wskazują na to, że władze najprawdopodobniej sfałszują te wybory w znacznej części - mówi dr Maria Domańska z Ośrodka Studiów Wschodnich. Na czym dokładnie zależy Władimirowi Putinowi?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Michał Strzałkowski ŚWIAT Rosja Władimir Putin Aleksiej Nawalny

Wybory w Rosji. Nawalny opublikował listę popieranych kandydatów do parlamentu

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego opublikowali listę kandydatów do Dumy Państwowej, których powinni poprzeć Rosjanie. Wymyślone przez opozycjonistę tak zwane "mądre głosowanie" polega utrudnieniu zdobycia mandatów jak największej liczbie polityków wystawionych przez rządzącą partię Jedna Rosja i wprowadzeniu na ich miejsce osób z innych partii, które w wielu kwestiach mają inne zdanie niż Kreml.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Aleksiej Nawalny Kreml Władimir Putin

Polski MSZ w rocznicę próby otrucia Nawalnego apeluje do Rosji o przeprowadzenie rzetelnego śledztwa

Z przykrością odnotowujemy, że władze Federacji Rosyjskiej nie wyjaśniły do tej pory sprawy użycia broni chemicznej przeciwko Aleksiejowi Nawalnemu. Apelujemy o przeprowadzenie rzetelnego i transparentnego śledztwa w tej sprawie - czytamy w oświadczeniu MSZ w rocznicę próby otrucia Aleksieja Nawalnego.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Rosja Aleksiej Nawalny

Rocznica próby otrucia Nawalnego. Polskie MSZ apeluje do Rosji o przeprowadzenie rzetelnego śledztwa

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w pierwszą rocznicę próby otrucia Aleksieja Nawalnego środkiem chemicznym z grupy "Nowiczok", po raz kolejny potępiło próbę zamachu na życie najbardziej prominentnego lidera rosyjskiej opozycji. MSZ ponawia głębokie zaniepokojenie użyciem broni chemicznej podczas próby zabójstwa opozycjonisty. "Stanowi to rażące naruszenie Konwencji o zakazie broni chemicznej" - czytamy w komunikacie resortu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Aleksiej Nawalny społeczeństwo Rosja przemoc broń chemiczna sankcje broń polityka opozycja