Polskie Radio
Section05
Aleksiej Nawalny

Dr Agnieszka Bryc: Nawalny pozbawiając się życia, pozbawiłby Putina problemu

- Myślę, że sytuacja wyglądała na tyle poważnie, że lekarze Nawalnego przekonali go, że to jest ostatni moment, w którym można przerwać głodówkę, bo w innym wypadku skończyłaby się śmiercią. Jeżeli skończyłaby się śmiercią, to jedynym zwycięzcą byłby Putin, ponieważ Nawalny dałby mu wymarzony prezent - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc, politolog.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Rosja Kreml Władimir Putin Aleksiej Nawalny Europa

"Spodziewaliśmy się większych fajerwerków". Dr Marek Menkiszak o orędziu Władimira Putina

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił w środę (21.04) orędzie do narodu. Mówił o kierowanej z zagranicy próbie zabicia prezydenta Łukaszenki i ostrzegł, że Rosja zareaguje, kiedy będą zagrożone jej interesy. - W półtoragodzinnym wystąpieniu Putina tak naprawdę dominowały sprawy socjalne - mówi dr Marek Menkiszak z OSW.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja orędzie Aleksiej Nawalny Magdalena Skajewska

Rzecznik Aleksieja Nawalnego zatrzymana. Mobilizacja policji przed demonstracjami w obronie opozycjonisty

Policja w Moskwie zatrzymała rzecznika Aleksieja Nawalnego - Kirę Jarmysz i szefa kanału Nawalny-LIVE Lubow Sobol. W kilkudziesięciu miastach Rosji funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne przed zaplanowanymi na dziś protestami opozycji. Jak informuje portal OVD-info - policjanci przeszukują mieszkania zwolenników Aleksieja Nawalnego i niezależnych dziennikarzy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Aleksiej Nawalny

Szef Rady Europejskiej: to godne ubolewania, rosyjskie władze muszą przestrzegać prawa do swobody zgromadzeń

Szef Rady Europejskiej skrytykował zatrzymanie zwolenników opozycjonisty Aleksieja Nawalnego przez rosyjską policję jeszcze przed zaplanowanymi na dziś protestami opozycji. "To godne ubolewania. Rosyjskie władze muszą przestrzegać prawa do swobody zgromadzeń" - napisał na Twitterze Charles Michel.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Rada Europejska Rosja Europa Aleksiej Nawalny