Polskie Radio
Section05
Aleksiej Nawalny

Odnalazł się były szef szpitala, w którym leczono Nawalnego. "Sam wydostał się z lasu"

Po trzech dniach poszukiwań odnalazł się zaginiony lekarz z Omska - podały rosyjskie media. Wiceminister obwodowego resortu zdrowia i były szef omskiego szpitala, w którym leczono Aleksieja Nawalnego - Aleksandr Murachowski zaginął 7 maja na polowaniu. Według portalu "Meduza" mężczyzna sam wydostał się z lasu i obecnie przebywa pod opieką służb medycznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Aleksiej Nawalny Europa

Zaginął b. szef szpitala, w którym leczono Nawalnego. "Przepadł na polowaniu w lesie"

Podczas polowania w lesie zaginął minister zdrowia regionu omskiego Aleksander Murachowski, który przed niedawnym awansem na to stanowisko, był lekarzem naczelnym szpitala, do którego w sierpniu ub. r. po próbie otrucia nowiczokiem trafił Aleksiej Nawalny. Trwają poszukiwania - informują rosyjskie media. Tożsamość zaginionego została wieczorem potwierdzona przez omski oddział MSW. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Raport Białoruś Aleksiej Nawalny FSB Europa ŚWIAT

Sąd rozpatrzy pozew Nawalnego przeciwko rzecznikowi Kremla. Chodzi o wypowiedź ws. współpracy ze służbami USA

Moskiewski sąd przyjął i rozpatrzy pozew Aleksieja Nawalnego przeciwko Dmitrijowi Pieskowowi - podał dziennik "Nowaja Gazieta". Opozycyjny polityk żąda od rzecznika Kremla sprostowania wypowiedzi, w której Dmitrij Pieskow zarzucił Aleksiejowi Nawalnemu współpracę z amerykańskimi służbami specjalnymi.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Moskwa Rosja Władimir Putin Kreml ŚWIAT Europa sąd areszt

W Rosji wszczęto nowe postępowanie karne wobec Nawalnego i jego współpracowników

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego poinformowali w czwartek, że przeciwko opozycjoniście i jego kolegom - Iwanowi Żdanowowi i Leonidowi Wołkowowi, wszczęto nowe postępowanie karne, dotyczące "założenia organizacji społecznej zagrażającej prawom obywateli". Niedługo potem Leonid Wołkow ogłosił, że sieć sztabów polityka w regionach Rosji kończy działalność. - Sztaby nie mogą kontynuować pracy, bo groziłoby to wyrokami za ekstremizm - oznajmił.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja Władimir Putin

"Pokazują moralne przywództwo". Brytyjski historyk ironizuje nt. oporu Niemiec ws. antyrosyjskich sankcji

Roger Moorhouse skrytykował na Twitterze opór Niemiec wobec zaostrzenia sankcji przeciwko Rosji, podtrzymywany mimo niedawnych rosyjskich prowokacji na pograniczu z Ukrainą i uwięzienia krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego. "Niemcy pokazują tu swoje moralne przywództwo..." - ironizował brytyjski historyk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Europa Rosja Niemcy Aleksiej Nawalny sankcje sankcje Unii Europejskiej