X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Duda

SONDAŻ Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z dużą przewagą nad konkurencją

W lutym największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, na którego chciało głosować 40 proc. badanych deklarujących udział w wyborach prezydenckich. Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) uzyskałaby 21 proc. poparcia, a Robert Biedroń 7 proc. - wynika z sondażu Kantar. Frekwencja wyniosłaby 72 proc.
Zobacz więcej na temat:  sondaż polityka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda prezydent Małgorzata Kidawa-Błońska Robert Biedroń POLSKA

Sztab Andrzeja Dudy: informacja sztabu MKB o szpitalu w Łowiczu to fałsz

Sztab Andrzeja Dudy zarzucił rzecznikowi sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej podawanie nieprawdziwych informacji. Wczoraj podczas wizyty prezydenta w Łowiczu rzecznik sztabu jego konkurentki, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Adam Szłapka napisał na Twitterze, że w szpitalu przy ulicy Ułańskiej jest Oddział Dziecięcy zagrożony likwidacją, który prezydent powinien odwiedzić.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie

Makowski o kampanii: temat onkologii istotny, gdy jest podejmowany na poważnie

- Mamy skandaliczny gest, który prowadzi do tego, że opozycja kreci się tylko wokół niego. Nie przedstawia żadnej, realnej kontrpropozycji i nie mówi, jak system onkologiczny mógłby w Polsce wyglądać. Są emocje - konkretów brak. - Mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Do Rzeczy" i portalu wp.pl Marcin Makowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 kampania wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda wybory w Polsce

Prof. Reginia-Zacharski: najsilniejszą bronią Andrzeja Dudy są jego osiągnięcia

- Znacznie lepszym motywatorem jest perspektywa straty niż perspektywa uzyskania czegoś. W mojej ocenie to prezydent Andrzej Duda może posłużyć się konkretem. Cała reszta kandydatów ma tylko obietnice - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego. Gościem audycji był również dr Piotr Chrobak z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 służba zdrowia zdrowie Andrzej Duda onkologia polityka opozycja Michał Rachoń

Borys Budka: Donald Tusk zaangażuje się w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Borys Budka ocenił, że Donald Tusk "jest osobą, która na arenie międzynarodowej jest wiarygodna", "w określonej formule jest on potrzebny" podczas kampanii wyborczej kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Szef PO zapowiedział, że były premier zaangażuje się w kampanię i być może będzie też na konwencji wyborczej PO w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Borys Budka wybory prezydenckie 2020 Donald Tusk Małgorzata Kidawa-Błońska Andrzej Duda

"Miał iść w dresie?". Internauci zareagowali po wpisie Nitrasa o zakupach prezydenta

Zanim prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Turku, zrobił małe zakupy w osiedlowym sklepie. Odniósł się do tego poseł PO Sławomir Nitras, który na Twitterze napisał, że głowa państwa przebywała w "normalnym sklepie" w lakierkach, krawacie i płaszczu. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nitras Andrzej Duda wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

ANALIZA "Dużo emocji i szukania skandali". Tak będzie do końca?

- Mamy dużo emocji i szukania skandali. Dotyczy to zwłaszcza opozycji, co wynika z jej słabości merytorycznej i intelektualnej - komentuje pierwsze tygodnie kampanii wyborczej Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego. W ocenie dr. Bartłomieja Biskupa taki klimat może utrzymać się do wyborów. - Niestety, takie mamy czasy - mówi politolog Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent wybory w Polsce Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska

Szefowa kampanii Andrzeja Dudy: Małgorzata Kidawa-Błońska promuje hejt

- Małgorzata Kidawa-Błońska niestety promuje hejt. Wszyscy wiemy, jak bardzo mowa nienawiści niszczy ludzi i do czego może doprowadzić - mówiła w czwartek w Łowiczu w woj. łódzkim Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania wyborcza Andrzej Duda Jolanta Turczynowicz-Kieryłło Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020