X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Andrzej Duda

Szczyt V4 w Czechach z udziałem Andrzeja Dudy. Tematem: kwestie UE

Wieczorem prezydent Andrzej Duda udaje się z wizytą do Czech, gdzie weźmie udział w spotkaniu prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej. Rozmowy przywódców z Polski, Czech, Węgier i Słowacji na Zamku w Lanach pod Pragą ma zdominować tematyka unijna. Drugiego dnia do prezydentów Grupy Wyszehradzkiej dołączą prezydenci Słowenii i Serbii.
Zobacz więcej na temat:  Europa Unia Europejska grupa wyszehradzka Andrzej Duda

Iwo Bender: zakup F-35 to ważny sygnał

- Możemy obliczyć koszt pobytu żołnierza amerykańskiego w naszym kraju, ale jest pytanie o to, co się stanie, jeśli nie daj Boże, zginie on w ataku wroga na Polskę. Wówczas staje się to absolutnie niewymierne, wtedy USA mówią, bronimy Polski, pomścijmy naszego żołnierza – mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Donald Trump Andrzej Duda USA

Co dalej z ustawą o jawności majątków rodzin polityków?

- Myślę, że prezydent podpisze tę ustawę. Ale uważam, że może skierować część przepisów do Trybunału Konstytucyjnego z tzw. kontrolą następującą, która powoduje, że ustawa jest de facto zamrożona - powiedział na temat ustawy o jawności majątków rodzin polityków Marcin Fijołek. Prócz niego gościem Polskiego Radia 24 był również Roman Imielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 oświadczenie majątkowe Senat Andrzej Duda prezydent Trybunał Konstytucyjny

A. Kołodziej: K. Morawiecki zasłużył na Order Orła Białego

- Kornel Morawiecki i cała "Solidarność Walcząca" jest sumieniem tamtej opozycji, a wyrzutem sumienia dla uczestników Okrągłego Stołu. Bo to my, jako jedyni w tamtym okresie, odrzuciliśmy definitywnie to porozumienie i nie zaakceptowaliśmy nigdy - tak jak to określali uczestnicy - tego mniejszego zła - mówił Andrzej Kołodziej w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Andrzej Duda Kornel Morawiecki Order Orła Białego