Polskie Radio
Section05
Bernardo Bellotto

Listopad w rezydencjach królewskich. Bezpłatne zwiedzanie muzeów

- Przyjdźcie do nas, a zobaczycie wiele pięknych przedmiotów, poznacie wiele wspaniałych historii. Jest to miejsce, do którego warto zaglądać - zapraszał kurator pałacu Pod Blachą dr Mateusz Klarecki na antenie radiowej Dwójki. 
Zobacz więcej na temat:  zabytki Dwójka Pałac pod Blachą Zamek Królewski Wawel Józef Poniatowski Warszawa Kraków Bernardo Bellotto Bernardo Bellotto - Canaletto Jan Piotr Norblin

Festiwal Canaletta - "dzikie pomysły" Zamku Królewskiego w Warszawie

- Ponieważ już od jakiegoś czasu różne "dzikie" pomysły w różnych muzeach się pojawiają, u nas też ich nie brakuje. Myślę, że znajdzie się spora rzesza ludzi, którzy przyjdą, żeby w fajnej, promocyjnej cenie 15 zł zobaczyć od godz. 20.00 wystawę obrazów Canaletta - mówiła w Dwójce Monika Przypkowska z Zamku Królewskiego w Warszawie. Nocne zwiedzanie odbędzie się w najbliższą sobotę (15.10) w ramach Festiwalu Canaletta.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Bernardo Bellotto - Canaletto Bernardo Bellotto Zamek Królewski Jakub Kukla KULTURA

Mecenat Sasów. Polskie akcenty w kolekcjach królewskich

Herby na ramach obrazów to jedne z licznych śladów unii polsko-saskiej z XVIII wieku. Królowie z dynastii Wettynów August II Mocny i August III poprzez mecenat sztuki przyczynili się do jej rozwoju na terenie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ślady unii polsko-saskiej widoczne są do dziś, w zbiorach porcelany miśnieńskiej, w architekturze Warszawy czy Muzeum Ignacego Kraszewskiego w Dreźnie. 
Zobacz więcej na temat:  Drezno Warszawa Katarzyna Jankowska Katarzyna Jankowska – PODCAST SZTUKA malarstwo Zamek Królewski Bernardo Bellotto Akademia Sztuk Pięknych architektura Saksonia