Polskie Radio
Section05
Expo 2017

"Polski biznes jest dobrze postrzegany w Kazachstanie"

W kazachskim Ałmaty zakończyły się targi Power Kazakhstan, poświęcone branży energetycznej. Brało w nich udział 15 firm z Polski. To jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w całym regionie Azji Centralnej. Służą one prezentacji produkcji, wymianie kontaktów, a także umożliwiają podpisanie umów. O polskich inwestycjach w Kazachstanie i targach mówili w audycji 7 Dni Wschód Andrzejem Stefańskim  (komisarz polskiej ekspozycji na Expo 2017 w Astanie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazachstan Expo 2017

"Na EXPO 2017 pokazujemy to, co w Polsce najlepsze"

"Technologie", "Las", "Regiony" - to niektóre strefy Pawilonu Polskiego na Międzynarodowej Wystawie EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu, Astanie. W pawilonie odwiedzanym przez gości z całego świata Polska przedstawia technologie związane z energetyką. O wystawie EXPO 2017 i współpracy gospodarczej Polski z krajami Azji mówił w audycji Polska w Świecie Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja.
Zobacz więcej na temat:  Kazachstan Astana Expo 2017

Dzień Polaków w Kazachstanie

Plenerowym koncertem w centrum Astany, stolicy Kazachstanu, zakończył się Dzień Polaków w tym kraju. Był imprezą towarzyszącą wystawie światowej EXPO 2017. W wydarzeniu wzięła udział polska delegacja parlamentarno-rządowa pod przewodnictwem wicemarszałek Senatu Marii Koc. Więcej na temat obchodów tej uroczystości mówiliśmy w audycji „Polacy w świecie”.
Zobacz więcej na temat:  Polacy za granicą Polonia Kazachstan Expo 2017 Astana Anna Maria Anders