Polskie Radio
Section05
Jacek Hawryluk

Marek Pospieszalski, oktet i orkiestra

W lipcu 2021 r. Marek Pospieszalski w składzie swojego nowego ośmioosobowego zespołu nagrał w krakowskim klubie Alchemia wariacje na temat utworów klasyków polskiej muzyki współczesnej. Materiał wydała na płycie portugalska wytwórnia Clean Feed i rok później projekt znakomitego saksofonisty był już na ustach wszystkich.
Zobacz więcej na temat:  Marek Pospieszalski Jacek Hawryluk Bartek Chaciński Jazz muzyka współczesna saksofon Auksodrone Dwójka koncert

Trio Bastarda, Katarina Aleksić i Branislav Podrumac - koncert kołysanek

Najnowszy album tria Bastarda, nagrany z Katariną Aleksić i Branislavą Podrumac, to kolejny efekt swoistego pomostu inspiracji między warszawskim zespołem a działającą w Utrechcie międzynarodową formacją Holland Baroque. To w niej mają okazję na stałe współpracować wiolonczelista Tomasz Pokrzywiński i skrzypaczka Katarina Aleksić. 
Zobacz więcej na temat:  Jacek Hawryluk Bartek Chaciński koncert koncerty w Polskim Radiu Trio Bastarda kołysanki Dwójka

Claire Rousay i Martyna Basta - muzyka na pograniczu szeptu

Zarówno Claire Rousay, artystka dźwiękowa działająca w Los Angeles, jak i krakowska kompozytorka Martyna Basta tworzą muzykę na pograniczu szeptu. Intymną, ale hipnotyzującą, delikatną, ale transową, wciągającą w poetyckie światy swobodnie kształtowanych brzmień elektronicznych, wykorzystującą partie wokalne, choć zdecydowanie niepiosenkową. Doskonale się ze sobą te dźwiękowe światy komponują.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Hawryluk Bartek Chaciński muzyka współczesna Unsound Festival Dwójka MUZYKA