Polskie Radio
Section05
Jacek Kopciński

"Coś, co zginęło, szuka tu imienia" – wspomnienie Stanisława Radwana w "Trójce pod księżycem" [POSŁUCHAJ]

Odszedł Stanisław Radwan, kompozytor, kolekcjoner książek, autorytet, darzący szacunkiem swoich rozmówców, choć zarazem trudno uchwytny, tajemniczy, obdarzony wielkim poczuciem humoru, uczeń Krzysztofa Pendereckiego. Współtworzył spektakle z największymi polskimi reżyserami, z których najbliższy był mu Jerzy Grzegorzewski. Stanisław Radwan tworzył dla Piwnicy pod Baranami, pisał muzykę filmową, był dyrektorem Starego Teatru w Krakowie oraz etatowym kompozytorem Teatru Narodowego w Warszawie. To właśnie jego wspomnieniu poświęcona była "Trójka pod księżycem". 
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik Trójka TEATR Stanisław Radwan Jacek Kopciński Agnieszka Przepiórska

Nagrody miesięcznika "Teatr". "Najważniejsza jest umiejętność budowania postaci"

- Agnieszka Przepiórska i Roman Gancarczyk to były kandydatury, które nie podlegały dyskusji. Agnieszka Przepiórska w monodramie gra Barbarę Sadowską, od początku to jej kunszt aktorski decyduje o efekcie końcowym. W spektaklu "Pewnego długiego dnia" kilkoro aktorów, w tym Roman Gancarczyk, gra w pustej przestrzeni na tle białego ekranu. Okazuje się, jak wiele zależy od aktorskich umiejętności - mówił w Dwójce Jacek Kopciński, redaktor naczelny miesięcznika "Teatr".
Zobacz więcej na temat:  TEATR Dwójka Paweł Siwek aktorzy aktor aktorstwo Agnieszka Przepiórska Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Roman Gancarczyk Jacek Kopciński