X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kamil Zaradkiewicz

Czy prezydent odrzuci kandydatury KRS do SN?

Dzisiaj KRS jest jedną z najbardziej transparentnych instytucji, jej obrady i przesłuchania kandydatów do Sądu Najwyższego są jawne i dostępne dla każdego - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że wobec kandydatów do SN podejmowane są próby "wzbudzenia nagonki". O trwającej procedurze wyłaniania sędziów Sądu Najwyższego dyskutowali w "Debacie poranka” w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie), Grzegorz Gruchalski (Warszawskie Forum Samorządowe) i Grzegorz Łaguna (Superstacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Andrzej Duda Zbigniew Ziobro Kamil Zaradkiewicz Krystyna Pawłowicz sądownictwo

„Wzywam wszystkich, by zakończyć spór wokół TK”

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęła uchwała Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK. Dotyczy ona przedstawienia prezydentowi kandydatów na prezesa Trybunału. Dokument zawiera dwa nazwiska: sędzi Julii Przyłębskiej oraz sędziego Mariusza Muszyńskiego. – Próbuje się przedstawić nowych sędziów jako osoby uwikłane i zależne od PiS, podczas gdy dotychczasowi byli bezstronni, apolityczni. To wizerunek nieprawdziwy – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Kamil Zaradkiewicz, prawnik, były dyrektor Biura Orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Kamil Zaradkiewicz Andrzej Rzepliński PiS

Sędziowie po kongresie i spotkaniu z prezydentem

O postanowieniach nadzwyczajnego Kongres Sędziów Polskich oraz sytuacji w sądownictwie mówiliśmy w Debacie Poranka. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Irena Kamińska, prezes Stowarzyszenia Sędziów THEMIS, Marta Kożuchowska-Warywoda ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, prof. Elżbieta Chojna-Duch i prof. Kamil Zaradkiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Zaradkiewicz sądownictwo