Polskie Radio
Section05
Małgorzata Gersdorf

TYLKO U NAS Tragiczny wypadek na S8. Wkrótce opinia ws. odpowiedzialności Gersdorf i jej męża

- Oczekujemy na opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego, spodziewamy się jej do końca września - mówi portalowi PolskieRadio24.pl prokurator Wojciech Piktel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Chodzi o wypadek na drodze ekspresowej S8 pod Zambrowem, w którym zginął motocyklista. W sprawie przewija się nazwisko byłej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf i jej męża sędziego Bohdana Zdziennickiego. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Gersdorf wypadek POLSKA sądownictwo prokuratura

TYLKO U NAS Nowe informacje ws. śmiertelnego wypadku na S8. Kolejny biegły zbada ewentualny udział prof. Gersdorf

- Powołaliśmy kolejnego biegłego w sprawie wypadku na drodze ekspresowej S8 pod Zambrowem - mówi portalowi PolskieRadio24.pl prokurator Wojciech Piktel. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach na razie nie potrafi wskazać, kiedy opinia będzie gotowa, ani także kiedy była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i jej mąż sędzia Bohdan Zdziennicki usłyszą ewentualne zarzuty.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Gersdorf wypadek POLSKA sądownictwo prokuratura

TYLKO U NAS Wypadek na S8. Mąż Gersdorf usłyszy zarzuty? Prokuratura przeprowadziła eksperyment procesowy

Do końca października br. poznamy decyzję Prokuratury Okręgowej w Suwałkach ws. przedstawienia ewentualnych zarzutów byłej prezes Sądu Najwyższego Małgorzacie Gersdorf i jej mężowi sędziemu Bohdanowi Zdziennickiemu. Chodzi o wypadek z kwietnia tego roku na drodze S8. Śledczy sprawdzają, czy zachowanie męża Gersdorf miało wpływ na wypadek i dlaczego para prawników nie poinformowała policji o zdarzeniu.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Gersdorf wypadek policja prokuratura POLSKA sądownictwo

Śmiertelny wypadek motocyklisty na S8. Gersdorf była świadkiem, nie zareagowała

Małgorzata Gersdorf, była prezes Sądu Najwyższego i jej mąż Bohdan Zdziennicki, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, byli świadkami śmiertelnego wypadku motocyklisty na S8 pod Zambrowem. Z materiałów zabezpieczonych przez policję wynika, że świadkowie nie udzieli pomocy poszkodowanemu i nawet nie zawiadomili służb o zdarzeniu. Sprawę bada suwalska prokuratura.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja wypadek Małgorzata Gersdorf

"Lektura dla dociekliwych badaczy prawidłowości wyboru I Prezesa SN". Prezydent pokazał dokument dot. Gersdorf

Za wybranych przez Zgromadzenie Ogólne SN uważa się dwóch kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę głosów - głosi stanowisko SN z 2017 r., w którym odniesiono się do ważności wyboru sędzi Małgorzaty Gersdorf na I Prezesa SN. Dokument udostępnił prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo prawo polityka społeczeństwo POLSKA Małgorzata Manowska Małgorzata Gersdorf reforma sądownictwa

"Starsi sędziowie usiłują wykluczyć nowych”. Sędzia o sytuacji w SN

– Mamy sytuację, w której starsi sędziowie usiłują wykluczyć sędziów powołanych w 2018 r. i później od możliwości wywierania wpływu na obsadę stanowiska w Sądzie Najwyższym – powiedział w TVP Info sędzia Aleksander Stępkowski, mianowany przez prezydenta Andrzeja Dudę na sędziego SN. Po siedmiu godzinach sobotnich obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN przewodniczący im sędzia Kamil Zaradkiewicz ogłosił przerwę do wtorku do godz. 10.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo Małgorzata Gersdorf Kamil Zaradkiewicz Andrzej Duda prezydent

Zgromadzenie sędziów ws. wyboru kandydatów na I Prezesa SN przerwało obrady

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego przerwało obrady. Miało na nich wybrać komisję skrutacyjna niezbędną w procesie wyłaniania pięciu kandydatów na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Dwa odbyte dzisiaj głosowania nie wyłoniły członków komisji. Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN wznowi obrady jutro w południe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sąd Najwyższy sądownictwo Małgorzata Gersdorf Kamil Zaradkiewicz Andrzej Duda prezydent

Kamil Zaradkiewicz uchylił decyzję Małgorzaty Gersdorf. Wiemy, co ze sprawami Izby Dyscyplinarnej

Kamil Zaradkiewicz uchylił decyzję poprzedniego Pierwszego Prezesa SN Małgorzaty Gersdorf ws. przekazywania spraw rozpatrywanych dotychczas przez Izbę Dyscyplinarną do innych izb tego sądu. Wpływające sprawy dyscyplinarne sędziów pozostaną wstrzymane do wyroku TK lub utraty mocy przez postanowienie TSUE.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf Kamil Zaradkiewicz sądownictwo POLSKA

Wiceminister sprawiedliwości: Sąd Najwyższy musi odzyskać szacunek i zaufanie

- Najważniejsze jest to, aby Sąd Najwyższy odzyskał swój szacunek i należne mu zaufanie. To jest pewna wizytówka sądownictwa. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z wyjątkową aktywnością o charakterze politycznym ze strony sędziów - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Dorota Kania reforma sądownictwa Małgorzata Gersdorf Kamil Zaradkiewicz Sąd Najwyższy

"Chwyt". Publicysta o artykule "Gazety Wyborczej" na temat Kamila Zaradkiewicza

-  Z jednej strony mamy postulaty środowiska LGBT dotyczące małżeństw i adopcji. Z drugiej strony, jeżeli ktoś po stronie PiS jest homoseksualistą, to można mu tym przyłożyć - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego". Pełniący obowiązki Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego prof. Kamil Zaradkiewicz został zaatakowany przez "Gazetę Wyborczą" tekstem "Niebezpieczna przeszłość Kamila Zaradkiewicza", w którym GW sugeruje homoseksualną orientację sędziego Sądu Najwyższego. 
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf Kamil Zaradkiewicz Gazeta Wyborcza homoseksualizm POLSKA

"Uwikłała Sąd Najwyższy w grę polityczną". Tomasz Latos o Małgorzacie Gersdorf

- Na szczęście ta prezesura się skończyła. Mówię "na szczęście" nie dlatego, że kwestionuję dorobek prawniczy i tytuły Małgorzaty Gersdorf, ale dlatego, że niepotrzebnie uwikłała Sąd Najwyższy w grę polityczną - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy Kamil Zaradkiewicz