Polskie Radio
Section05
Kramatorsk

Ukraińcy zniszczyli rosyjski zestaw rakietowy S-400. To z niego ostrzelano Kramatorsk

Dowództwo Operacyjne Północ armii ukraińskiej poinformowało w sobotę na Telegramie, że uderzeniem z systemu HIMARS zniszczono rosyjski zestaw rakietowy S-400, stacjonujący pod Debalcewem w obwodzie donieckim. Dodano, że właśnie z niego 27 czerwca Rosjanie przeprowadzili ostrzał Kramatorska, w którym zginęło 12 osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 wojsko HIMARS Kramatorsk Donbas Rosja

Wołodymyr Zełenski: atak na dworzec w Kramatorsku musi zostać osądzony przez trybunał

- Piątkowy atak rakietowy na dworzec w Kramatorsku - tak, jak masowe morderstwa w Buczy oraz wiele innych rosyjskich zbrodni wojennych - powinien stać się jednym z zarzutów stawianych przed trybunałem, który z pewnością powstanie - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W Kramatorsku zginęło ok. 50 cywilów, w tym dzieci; ok. 100 osób zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Wołodymyr Zełenski wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Kramatorsk zbrodnie wojenne Rosja

Rosyjska zbrodnia w Kramatorsku. Pentagon: "nie kupujemy" kremlowskiej wersji wydarzeń

W piątek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu powiedział, że "Rosja użyła rakiety balistycznej krótkiego zasięgu Toczka-U do ostrzału Kramatorska na wschodzie Ukrainy". Jak dodał, amerykański resort obrony "nie kupuje" zaprzeczeń Rosji, dotyczących ataku na dworzec kolejowy w tym mieście w obwodzie donieckim.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina ŚWIAT Europa zbrodnie wojenne wojna na Ukrainie serwis wschodni wojna 2022 Kramatorsk