Polskie Radio
Section05
Paweł Zieliński

Senator PiS: zmiany traktatów UE prowadzą do wykluczenia USA z teatru europejskiego

- Wykluczenie przez eurokratów Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii z teatru europejskiego - do czego sprowadzają się zmiany w unijnych traktatach - może doprowadzić w nieodległej perspektywie do powrotu polityki resetu z Rosją - ostrzega senator PiS Włodzimierz Bernacki w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS Sejm Unia Europejska Parlament Europejski legislacja Paweł Zieliński Stany Zjednoczone USA Bruksela Europarlament parlament ue polityka

Politolog: sprawa marszałek Witek będzie papierkiem lakmusowym

- Nie chcę być złym prorokiem, ale mam przeczucie, że sprawa pani marszałek Witek będzie dla większości sejmowej oraz PiS pierwszą wojną na śmierć i życie w nowej kadencji Sejmu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Zieliński polityka Elżbieta Witek Sejm Marszałek Sejmu PiS PO koalicja obywatelska Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL)

"Deklaracja współpracy, ale na warunkach równorzędności". Dr Żukowski o orędziu prezydenta

- To jest wybór, który jest częścią pewnej całościowej deklaracji czy oferty politycznej, którą prezydent złożył (…). Ta deklaracja polega z jednej strony na podkreśleniu swojej własnej podmiotowości, również pewnie na deklarowaniu, jaka wizja Polski, z którym obozem związana, jest mu bliższa, ale z drugiej strony jest to deklaracja gotowości do współdziałania, do współpracy również z innymi siłami politycznymi - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Tomasz Żukowski (UW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Paweł Zieliński prezydent orędzie

Tomasz Żukowski będzie dziś gościem audycji "W samo południe"

Prezydent Andrzej Duda przekazał w poniedziałek w orędziu, że misję sformowania nowego rządu w pierwszej kolejności otrzyma premier Mateusz Morawiecki. Z kolei marszałkiem seniorem nowej kadencji zostanie Marek Sawicki z PSL. Decyzję głowy państwa skomentuje dziś w audycji "W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia dr Tomasz Żukowski, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Żukowski Andrzej Duda orędzie Mateusz Morawiecki Paweł Zieliński

PR24 "Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie takiego rządu". Prof. Domański o różnicach programowych opozycji

- Weźmy sprawę aborcji, to bardzo poważna kwestia światopoglądowa, która ogniskuje wokół siebie spory od kilku dobrych lat (…) także tego typu rzeczy jak sprawa nielegalnych migrantów na granicy z Białorusią mogą być przedmiotem głosowania - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański (PAN), który w Polskim Radiu 24 komentował szanse opozycji na sformowanie rządu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Henryk Domański Paweł Zieliński

Ks. Bartołd: dzisiejsza ewangelia jest pokazaniem tego, że świętość jest dla każdego

- Nieraz myślimy, że święci to osoby idealne, bez grzechu, a myślę sobie, że ta dzisiejsza ewangelia, którą czytamy w naszych świątyniach katolickich, gdzie Chrystus wypowiada swoje błogosławieństwa - błogosławieni cisi, ubodzy w duchu, ci, którzy pragną sprawiedliwości - jest pokazaniem tego, że ta świętość jest dla każdego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia proboszcz Archikatedry im. Jana Chrzciciela w Warszawie ks. Bogdan Bartołd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bogdan Bartołd Wszystkich Świętych Paweł Zieliński Kościół katolicki

Zmiany traktatowe UE. Elżbieta Rafalska: to propozycja napisania Unii całkowicie na nowo

- Bez nadmiernego wchodzenia w szczegóły tych rozwiązań można powiedzieć, że byłaby to propozycja napisania Unii Europejskiej całkowicie na nowo - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Elżbieta Rafalska z Prawa i Sprawiedliwości. Europoseł skomentowała w ten sposób zmiany traktattowe UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Rafalska Paweł Zieliński Unia Europejska Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej