X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Małgorzata Gersdorf

Jakub Jałowiczor o funkcjonowaniu Krajowej Rady Sądownictwa

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, apeluje do Małgorzaty Gersdorf – Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego – o zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa w nowym składzie. – Okazuje się, że wojna trwa – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Gersdorf Krajowa Rada Sądownictwa Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa

Czy dojdzie do paraliżu nowej KRS? Komentarze

Małgorzata Gersdorf złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej Krajowej Rady Sądownictwa. Zgodnie z ustawą o KRS, "pierwsze posiedzenie Rady po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego zwołuje Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, który przewodniczy obradom do czasu wyboru nowego przewodniczącego". O nowej KRS mówili w audycji Rozmowa PR24 poseł PiS Ryszard Bartosik i poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 krs Krajowa Rada Sądownictwa Małgorzata Gersdorf reforma sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15 Ministerstwo Sprawiedliwości

Nowy skład KRS - ma zniknąć poczucie wszechwładzy sędziów

W Warszawie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie plenarne Krajowej Rady Sądownictwa. Wszystko wskazuje na to, że organ po raz ostatni pracował w obecnym składzie. Część członków będzie wymieniona w związku z prezydencką ustawą nowelizującą tryb działania Rady. Wiceminister Łukasz Piebiak po posiedzeniu KRS powiedział: - Rada skorzystała z ostatniej okazji, by spróbować zablokować zmiany w sądach. O posiedzeniu KRS mówił w Polskim Radiu 24 Adam Tomczyński, były sędzia. Nadzwyczajne posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo krs Waldemar Żurek Małgorzata Gersdorf reforma sądownictwa Stanisław Piotrowicz

Pierwszy pozew na podstawie nowelizacji ustawy o IPN

Reduta Dobrego Imienia złożyła w warszawskim Sądzie Okręgowym pozew przeciw argentyńskiemu dziennikowi internetowemu Pagina12. Fundacja skorzystała ze znowelizowanej ustawy o IPN. – Domagamy się przeproszenia za naruszenie dobrego imienia narodu polskiego – powiedziała w audycji „Północ-Południe” Mira Wszelaka, prezes Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 krs Małgorzata Gersdorf Stanisław Piotrowicz IPN Reduta Dobrego Imienia Izrael Niemcy Berlin III Rzesza Adolf Hitler

Czarnecki będzie odwołany? „Prawdopodobnie do tego dojdzie"

„Podtrzymuję krytykę wobec polityków opozycji, którzy donoszą na Polskę, nie będę się kajał” - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS) odnosząc się do swojego wtorkowego spotkania z szefem PE Antonio Tajanim. O sytuacji Ryszarda Czarneckiego mówili w audycji Debata Poranka Adrian Stankowski („Gazeta Polska Codziennie”) i Dariusz Grzędziński („Fakt”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski Ryszard Czarnecki Małgorzata Gersdorf Antonio Tajani Róża Thun Adrian Stankowski

Zmiany w KRS i SN. Komentarz publicysty

– To nie są ustawy, które sprawią, że procesy będą trwały krócej – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga, zaznaczając, że nowe regulacje mogą przyczynić się do lepszego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Publicysta Rzeczpospolitej w ten sposób odniósł się do podpisanych przez prezydenta ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Dokumenty krytykują niektórzy przedstawiciele środowiska prawniczego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa PiS Senat Małgorzata Gersdorf krs

"Prof. Gersdorf powinna zrzec się urzędu"

"Sędziowie Sądu Najwyższego nie chodzili z żadnymi świeczkami. Nigdy nie byłam politykiem, nie mam swady politycznej. Bronię niezależności sądów i sądownictwa" - powiedziała na Komisji Sprawiedliwości pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Internauci jednak szybko znaleźli zdjęcia, które poddają w wątpliwość jej słowa. Sprawę skomentowali w Rozmowie Polskiego Radia 24 Marcin Horała (PiS) i Marek Sowa (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Małgorzata Gersdorf POLSKA

„Platforma Obywatelska próbuje wkroczyć do gry”

- PO próbuje wkroczyć do gry. W ostatnich tygodniach w przekazie narracyjnym debaty publicznej w Polsce dominuje bowiem tematyka dotycząca rządu i tego, co rząd zrobił – powiedział w audycji Północ Południe politolog prof. Maciej Drzonek z Uniwersytetu Szczecińskiego. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi lidera PO Grzegorza Schetyny dotyczącej złożenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Marsz Niepodległości rząd Beaty Szydło krs Małgorzata Gersdorf rekonstrukcja rządu

Debata nt. "Resortowych tóg". "Zmiany muszą być głębokie"

W Domu Technika w Warszawie odbyła się debata wokół książki dziennikarza "Gazety Polskiej" Macieja Marosza pt. "Resortowe togi". Oprócz autora udział w niej wzięli dziennikarz Marcin Wolski, mec. Łukasz Andrzejewski, mec. Lech Obara, były opozycjonista Piotr Jegliński oraz publicysta Adrian Stankowski.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf Andrzej Duda prezydent krs