Polskie Radio
Section05
Andrzej Dera

Andrzej Dera o incydencie na Westerplatte: papierowa afera

– Próbuje się zrobić aferę z tego, że - chyba na polecenie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - jeden z harcerzy miał odczytywać apel, chociaż elementarna zasada mówi, że jeżeli wojsko wystawia kompanię honorową to zawsze żołnierz odczytuje apel. Ta zasada zawsze była stosowana – powiedział w audycji Jeden na Jednego Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Westerplatte II wojna światowa Andrzej Dera Andrzej Duda Antoni Macierewicz Niemcy reparacje wojenne Paweł Adamowicz POLSKA

Kongres Prawników Polskich. Poprawka do ustawy o KRS

- Państwo musi więc mieć wpływ na sądownictwo – powiedział w audycji Gorący Temat były sędzia Adam Tomczyński. Odniósł się w ten sposób zakończonego w Katowicach Kongresu Prawników Polskich. Wydarzenia na Kongresie komentował też w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Banaszak, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Dera Marcin Warchoł prawo krs Ministerstwo Sprawiedliwości

Andrzej Dera: jest potrzeba głębokiej zmiany w sądownictwie

– Stan polskiego sądownictwa jest bardzo zły. Świadczą o tym też ostatnie przypadki sędziów, którzy zostali przyłapani na drobnych kradzieżach. To jest dla mnie rzecz niebywała i kuriozalna – powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Dera Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro krs sąd Warszawa metropolia aglomeracja warszawska