Polskie Radio
Section05
Andrzej Dera

Rocznica Poznańskiego Czerwca '56. Prezydent i premier wspominają bohaterów. "Wspólnie pochylamy głowy"

"Poznański Czerwiec zainicjował zmiany w naszym kraju, otworzył drogę do wolności, choć długo jeszcze przyszło Polakom na nią czekać" - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników obchodów 66. rocznicy Poznańskiego Czerwca. "Robotnicze żądania socjalne boleśnie demaskowały władzę, która mieniąc się ludową, rzeczniczką ludzi pracy, ludzi tych bezwzględnie wyzyskiwała" - dodał z kolei premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielkopolska Poznań historia Polski historia PRL HISTORIA PRL komunizm propaganda strajki Czerwiec 1956 robotnicy represje Andrzej Duda Andrzej Dera Mateusz Morawiecki Szymon Szynkowski Solidarność

"Podwaliny pod braterską przyjaźń". Andrzej Dera o relacjach polsko-ukraińskich

- Relacje polsko-ukraińskie tworzą podwaliny pod braterską przyjaźń; to jest piękna rzecz na przyszłość. To powinniśmy pielęgnować - powiedział w audycji "W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera z KPRP. Minister podkreślił również znaczenie postawy prezydenta Andrzeja Dudy, który występuje na światowym forum jako rzecznik Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek polityka Andrzej Dera wojna 2022 Ukraina Rosja davos 2022

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. "Prezydent będzie mówił o perspektywach gospodarki"

Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera zapowiedział, że podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał o przyszłości i perspektywach rozwoju gospodarki. - Wielkim problemem będzie kwestia groźba głodu, bo to jest kwestia dostaw pszenicy, oleju słonecznikowego z Ukrainy - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Dera Andrzej Duda Ukraina Rosja wojna 2022 Szwajcaria GOSPODARKA Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Wizyta prezydenta Dudy w Kijowie. Dera: to pokazuje determinację, by Ukraina stała się członkiem UE

– Będziemy robili wszystko, żeby z władztwa sowieckiego wyciągnąć Ukrainę do Europy. To jest w naszym żywotnym interesie – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dera. Sekretarz stanu w KPRP skomentował w ten sposób ostatnią wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Kijów relacje polsko-ukraińskie Andrzej Duda Andrzej Dera dyplomacja wojna na Ukrainie wojna 2022 Polityka zagraniczna Polski konflikty międzynarodowe Unia Europejska polska pomoc

Dera: kwestia organizacji Izby Dyscyplinarnej zależy tylko od Polaków i polskiego parlamentu

Prezydent Andrzej Duda złożył na początku lutego w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. - Myślę, że zostanie przyjęty przez parlament, bo te pieniądze są Polsce bardzo potrzebne - mówi o unijnych funduszach z Krajowego Planu Odbudowy Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Jachowicz Andrzej Duda Andrzej Dera Krajowy Plan Odbudowy Sąd Najwyższy parlament w Polsce Komisja Europejska Unia Europejska sądownictwo POLSKA

Andrzej Dera podsumował spotkanie Duda-Xi

– Przywódca Chin został poinformowany o tym, co się dzieje w tej części Europy, natomiast dla Chińczyków ważniejszy był aspekt gospodarczy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, tłumacząc różnice w chińskim i polskim komunikacie po rozmowach Andrzeja Dudy i Xi Jinpinga.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA polityka Andrzej Duda Andrzej Dera Beata Michniewicz Rosja Ukraina Chiny Europa bezpieczeństwo

Dera o wecie nowelizacji ustawy medialnej: prezydent już w sierpniu miał poważne wątpliwości

- Ona naruszała kilka podstawowych zasad zapisanych w konstytucji, takich jak wolność gospodarcza czy pewność obrotu gospodarczego i już w sierpniu to budziło zaniepokojenie prezydenta, o czym publicznie powiedział - wskazał na antenie Programu 1 Polskiego Radia sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVN media ustawa medialna telewizja prawo Jerzy Jachowicz polityka Andrzej Dera

"PO nie akceptuje niczego, co rząd robi dla dobra Polski". Andrzej Dera o ustawie o sędziach pokoju

- PO realizuje swój program, z którym weszła, i już była wcześniej, w poprzedniej kadencji, totalnej opozycji. Inne partie opozycyjne złożyły swoje pomysły, jak rozwiązać problem ilości spraw przed sądem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska sądownictwo Platforma Obywatelska Andrzej Dera

Czy fundusz kompensacyjny przekona do wykonywania szczepień przeciw COVID-19? Dera: uspokoi obawy

– Problem w Polsce polega na tym, że tych twardo nieprzekonanych do szczepień nie przekonamy żadnymi argumentami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta. O ofensywie dyplomatycznej rządu i premiera dyskutowali również Izabela Leszczyna, Bolesław Piecha i Piotr Zgorzelski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Polskie Radio polityka Beata Michniewicz Izabela Leszczyna Bolesław Piecha Piotr Zgorzelski Andrzej Dera