X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Janusz Szewczak

Czy plany rządu uważam za rozsądne?

Nowa, niższa składka PIT na poziomie 17 procent. Zero podatku dochodowego, ale osób młodych (do 26. roku życia) zarabiających poniżej 6,5 tysiąca netto. 500+ także dla pierwszego dziecka. Trzynasta wypłata – 1110 złotych dla każdego emeryta i rencisty. Oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kuba Strzyczkowski budżet Polski Katarzyna Duczkowska-Małysz Izabela Leszczyna Jarosław Janecki Janusz Szewczak

Janusz Szewczak: dymisja szefa KNF była konieczna

- Byłem krytyczny wobec pewnych działań KNF w sprawie nadzoru nad spółkami pana Czarneckiego – mówił w audycji "Sztuka słuchania" Janusz Szewczak – wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych. "Gazeta Wyborcza" napisała we wtorek, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski w marcu 2018 r. zaoferował przychylność dla tego banku w zamian za około 40 mln zł. Czarnecki nagrał tę rozmowę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Leszek Czarnecki KNF komisja nadzoru finansowego Janusz Szewczak finanse

Janusz Szewczak: zamknięcie tegorocznego budżetu zapowiada się sensacyjnie pozytywnie

– Deficyt na ten rok był planowany na 41,5 mld złotych, a może okazać się, że wyniesie 20 mld. Ponadto zapowiada się, że dochody podatkowe, mimo, że w zeszłym roku były znacząco wyższe, to teraz mogą być jeszcze o 20 mld większe – powiedział Janusz Szewczak, ekonomista oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości. W Polskim Radiu 24 rozmowa o bieżącej sytuacji państwowego budżetu oraz o perspektywach na najbliższe miesiące.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Janusz Szewczak GOSPODARKA ekonomia deficyt budżetowy budżet Polski finanse publiczne dług publiczny

Janusz Szewczak: straty skarbu państwa z niezapłaconych podatków były gigantyczne

W audycji „Sztuka Słuchania Ekstra” rozmowa o podatkach, ale tych, które nie zostały zapłacone. Na temat nieprawidłowości przy ściąganiu opłat z tytułu VAT mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista, a także poseł Prawa i Sprawiedliwości dr Janusz Szewczak. – Zmarnowano nie tylko ogromne kwoty pieniędzy, ale również bardzo cenny czas – powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 vat podatek VAT Janusz Szewczak Ministerstwo Finansów Donald Tusk Jacek Rostowski polityka

Janusz Szewczak o stratach w VAT: nieprawdopodobna kwota

- Wstępne szacunki są takie, że tylko w wyniku oszustw, wyłudzeń czy wystawiania fałszywych faktur, przez osiem lat straty państwa wyniosły co najmniej 260 miliardów złotych - powiedział w audycji Sztuka Słuchania Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości i analityk ekonomiczny, mówiąc o luce w podatku VAT w latach 2007-2015. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska Janusz Szewczak PiS vat Platforma Obywatelska PSL

"Gersdorf może się wydawać, że jest prezesem SN do 2020 r."

Naczelna Rada Adwokacka uznaje, że Małgorzata Gersdorf pozostaje I prezesem Sądu Najwyższego do 30 kwietnia 2020 roku. Takie stanowisko przyjęło prezydium Rady. NRA pisze o "zagrożeniau dla rzadów prawa" i powołuje się na artykuł 183 konstytucji oraz stanowisko Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego z 28 czerwca. Gościem Polskiego Radia 24 był Janusz Szewczak, Prawo i Sprawiedliwość.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Szewczak Sąd Najwyższy prawo konstytucja Małgorzata Gersdorf

Czy teraz jest dobry moment, by rozmawiać o przyjęciu euro?

Podczas sobotniej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział przedstawienie strategii dotyczącej przyjęcia przez Polskę euro. W UE jesteśmy od 2004 roku. Zobowiązaliśmy się do przyjęcia wspólnej waluty, ale data realizacji tej deklaracji nie jest sprecyzowana. Czy dziś jest odpowiedni czas, by podejmować ten temat?
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Krystyna Skowrońska Janusz Szewczak Grzegorz Długi euro Platforma Obywatelska