Polskie Radio
Section05
McDonald's

McDonald's opuszcza Rosję. "Musimy pozostać niezłomni w naszych wartościach"

"Po ponad 30 latach działalności w tym kraju, korporacja McDonald's ogłosiła, że opuści rynek rosyjski i rozpoczęła proces sprzedaży swojego rosyjskiego biznesu" - poinformowała centrala McDonalds Corporation. To kolejny krok po decyzji o czasowym zawieszeniu działalności w Rosji, którą podjęto 8 marca tego roku - informuje portal money.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja McDonald's sankcje firma

McDonald's zamyka restauracje w Rosji. Kolejne firmy również zawieszają działalność

Sieć McDonald's zamyka 850 restauracji w Rosji. Tym samym firma dołącza do coraz większej liczby przedsiębiorstw wycofujących się z tego kraju po inwazji Kremla na Ukrainę. Większość działalności zawiesiło również General Electric - spółka będzie świadczyć jedynie niezbędne usługi.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja ŚWIAT Europa Europa Wschodnia serwis wschodni wojna 2022 McDonald's sankcje społeczeństwo

"Odcinamy się od obscenicznych zachowań". McDonald's ws. prowokacji LGBT 1 sierpnia

"Nadrzędnymi wartościami w McDonald’s Polska są szacunek do drugiego człowieka oraz przestrzeganie norm obyczajowych i społecznych" - przekazała portalowi niezalezna.pl Katarzyna Kucisz-Rosłoń z McDonald's, w odpowiedzi na pytania dot. mężczyzny, który - ubrany w bluzę z logotypem sieci restauracji - wykonywał prowokacyjne gesty w trakcie Marszu Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  McDonald's Powstanie Warszawskie POLSKA Warszawa regiony