Polskie Radio
Section05
McDonald's

McDonald's przegrał bitwę o Big Maca. Irlandczycy górą

McDonald's przegrał wieloletnią batalię prawną z Supermac's, irlandzkim rywalem z branży fast foodów. Sąd Unii Europejskiej zdecydował, że amerykański gigant stracił znak towarowy "Big Mac" dla produktów z kurczaka. Chodzi o tortille nuggetsy i drobiowe kanapki. Fani klasycznego Big Maca mogą więc spać spokojnie, wszystko zostaje dalej na swoim miejscu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT GOSPODARKA firma Europejski Trybunał Sprawiedliwości

McDonald's zamyka restauracje w Rosji. Kolejne firmy również zawieszają działalność

Sieć McDonald's zamyka 850 restauracji w Rosji. Tym samym firma dołącza do coraz większej liczby przedsiębiorstw wycofujących się z tego kraju po inwazji Kremla na Ukrainę. Większość działalności zawiesiło również General Electric - spółka będzie świadczyć jedynie niezbędne usługi.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja ŚWIAT Europa Europa Wschodnia serwis wschodni wojna 2022 sankcje społeczeństwo

"Odcinamy się od obscenicznych zachowań". McDonald's ws. prowokacji LGBT 1 sierpnia

"Nadrzędnymi wartościami w McDonald’s Polska są szacunek do drugiego człowieka oraz przestrzeganie norm obyczajowych i społecznych" - przekazała portalowi niezalezna.pl Katarzyna Kucisz-Rosłoń z McDonald's, w odpowiedzi na pytania dot. mężczyzny, który - ubrany w bluzę z logotypem sieci restauracji - wykonywał prowokacyjne gesty w trakcie Marszu Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie POLSKA Warszawa regiony