Polskie Radio
Section05
Michał Kwiatkowski

Paryż - Nicea: Michał Kwiatkowski naciska lidera

Kolarze szosowi rozpoczęli europejski sezon "wyścigiem w stronę słońca". Po trzech etapach na drugim miejscu jest Michał Kwiatkowski, który tym samym ma szansę powtórzyć własne osiągnięcie z 2015 roku, a nawet poprawić wynik, bo do lidera traci już tylko sześć sekund. Rywalizacja zakończy się w niedzielę. Może w Nicei czeka nas historyczne zwycięstwo?
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Michał Kwiatkowski

Pinot wygrał w Andorze. Yates powiększa przewagę

Francuz Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) okazał się najszybszy podczas 19. etapu kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana z Lleidy do Andory-Naturlandii (154,4 km). Swoją przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej powiększył drugi na mecie Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott), który jest coraz blizej pierwszego w karierze zwycięstwa podczas trzytygodniowego wyścigu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Vuelta a Espana Rafał Majka Michał Kwiatkowski

Ekspert: myślę, że Kwiatkowski i Majka pokażą na co ich stać

- Wyścig będzie trwał jeszcze dwa tygodnie, wszystko się może zdarzyć. Myślę, że zarówno Michał Kwiatkowski, jak i Rafał Majka pokażą na co ich stać. Wierzę, że dostaną wolną rękę od swoich szefów - mówił w Magazynie Sportowym Andrzej Piątek, trener kolarstwa. Polscy zawodnicy, po dziewięciu etapach wyścigu dookoła Hiszpanii zajmują odpowiednio 15. i 23. miejsce. 
Zobacz więcej na temat:  Kolarstwo Polskie Radio 24 Rafał Majka Michał Kwiatkowski Vuelta a Espana