Polskie Radio
Section05
Wanda Warska

Jazz z dodatkiem męskiego pierwiastka

Jak co tydzień Julia Sawicka-Kotomska w audycji "NocHarmonia" zabrała nas w nieoczywistą muzyczną podróż, tym razem z wyjątkowo dużym dodatkiem męskiego pierwiastka, a do tego z dobrze osadzonym groovem. Na liście utworów znaleźli się m.in.: 17-krotny laureat Grammy Sting, jeden z największych rodzimych artystów Czesław Niemen oraz mało znany szerszej publiczności, ale wart uwagi, Igor Zakus.
Zobacz więcej na temat:  Julia Sawicka-Kotomska Trójka MUZYKA muzyka hp Sting Czesław Niemen Jazz Wanda Warska

Bez nich świat kultury nie będzie taki sam. Odeszli w 2019 r. w Polsce

Pierwszy listopada to dzień refleksji, tęsknoty, nostalgii i pamięci. W ostatnich miesiącach pożegnaliśmy wiele wybitnych postaci ze świata kultury. Nie zniknęły one jednak na zawsze. Pozostają po nich książki, filmy czy piosenki, do których zawsze możemy wracać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wspomnienie KULTURA Jerzy Wójcik Tomasz Perkowski Izabela Skrybant-Dziewiątkowska Ryszard Bugajski Bogusław Schaeffer Wanda Warska Janusz Kondratiuk odeszli 2019

Wanda Warska spoczęła na Starych Powązkach

Rodzina, przyjaciele i artyści pożegnali wokalistkę jazzową, poetkę i kompozytorkę Wandę Warską. "Była osobą charyzmatyczną, jedną z wielkich postaci kultury polskiej opierających swoją działalność na realizacji idei piękna pod wszelkimi postaciami" - napisał w liście do uczestników uroczystości pogrzebowych minister kultury i dziedzictwa narodowegi Piotr Gliński. Artystka zmarła 6 lipca, miała 89 lat. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wanda Warska społeczeństwo odeszli 2019 pogrzeby