Polskie Radio
Section05
Mieszkanie Plus

Mieszkanie Plus. Kto może dostać dopłatę do czynszu?

- W ramach programu Mieszkanie Plus mają być budowane mieszkania na wynajem. Ale jeżeli ktoś zostanie najemcą, to wcale nie ma gwarancji, że dostanie dopłatę. Trzeba spełnić dodatkowe warunki. Może się okazać, że część mieszkańców nieruchomości będzie korzystała z dopłat, a część nie – powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Turek, ekspert ds. rynku nieruchomości.
Zobacz więcej na temat:  Mieszkanie Plus nieruchomości samorząd POLSKA mieszkania mieszkania na wynajem mieszkanie

Ile mieszkań brakuje w Polsce?

- Bez specjalnych analiz, porównując Polskę do średniej europejskiej w naszym kraju brakuje około 2,5 mln mieszkań. Przy tak dużym popycie na mieszkania, marże są gigantyczne, ale część społeczeństwa jest wykluczona z tego rynku. Dla takich osób powinna być skierowana oferta ze strony państwa - mówił Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Mieszkanie Plus inwestycje społeczeństwo

Mieszkanie Plus. Czy rządowy program wymaga zmian?

Program Mieszkanie Plus jest z nami dwa lata, a w tym czasie do użytku oddano ponad 400 mieszkań na wynajem. Coraz głośniej mówi się jednak o tym, że sztandarowy projekt rządu wymaga mniejszych lub większych korekt. Krytycznie o realizacji programu mówią m.in. twórcy raportu, przygotowanego dla Rady Ministrów. Czy zatem faktycznie Mieszkanie Plus wymaga zmian, a jeśli tak, to co konkretnie powinno się zmienić?
Zobacz więcej na temat:  Mieszkanie Plus budownictwo mieszkania NBP